Anadolu Aslanı, Aksaray Malaklısı mı? Sivas Kangal mı?  Sosyal Medyada Atışması

Anadolu Aslanı, Aksaray Malaklısı mı? Sivas Kangal mı? Sosyal Medyada Atışması

“Anadolu Aslanı” tabiri iki önemli ilin valilerinin sosyal medya üzerinden atışmalarına neden oldu.
 
Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu,sosyal medya hesabından ” Sivaslı vatandaşlarım gücenmesin ama Anadolu Aslanı, bizim Aksaray Malaklısı’dır.” dedi. Bu paylaşıma Sivas Valisi Salih Ayhan’dan yanıt gecikmedi.
Verdiği cevapta “Bütün mesele büyüklük ile ilgili olsa ormanların efendisi aslan değil fil olurdu.” sözleri dikkat çekti.
İki vali arasındaki gündem olan bu keyifli atışma sosyal medyada yoğun etkileşim aldı.

“Gerçek Anadolu Aslanı Aksaray Malaklısı’dır.”

Aksaray Valisi, Anadolu Aslanı olarak dünyada ün yapmış Kangallara göre daha iri cüsseli olan Aksaray Malaklısının gerçek Anadolu Aslanı olduğunu belirtmek isteyerek,sosyal medyadan "Sivaslı vatandaşlarım alınmasın ama Anadolu Aslanı, Aksaray Malaklısı’dır." diye açıklama yaptı.

Sosyal Medyayı Renklendiren Atışma

 
Aksaray Valisinin paylaşımını alıntılayarak yanıtlayan Sivas Valisi, “Ne için  gücenme olsun! Sayın Aydoğdu, bütün mesele büyüklük ile ilgili olsaydı ormanların sahibi aslan değil fil olurdu” diyerek atışmayı alevlendirdi.

Ansiklopedi mi? Google mı?

 
Son paylaşımdan sonra Aksaray Valisi, Google üzerinden yaptığı araştırmayı yayınlayarak
“Sayın Valim, Google ile iletişime geçin,üzmesinler sizi.” dedi.
Sivas Valisi ise “Değerli Valim, Anadolu Aslanının Sivas Kangal mı yoksa Malaklı mı olduğunu bulabilmek için Google’a değil literatüre bakmamız isabet olur. Konuyla ilgili rehber ansiklopedilerden birkaçına göz atmanızı tavsiye ederim.” diyerek karşılık verdi.

“Her İkiside Bizim”

 
Verilen yanıttan sonra tekrar paylaşım yapan Vali Aydoğdu, ”Kangal da bizim köpeğimiz Malaklıda, her ikiside bizim, Sivaslı hemşerilerime saygı ve sevgilerimi iletiyorum diyerek bu renkli diyaloğu bu şekilde noktaladı.
 

Benzer Yazılar

Yukarı