Ekrem İmamoğlu Projesi: İstanbul Sokak Hayvanları

Ekrem İmamoğlu Projesi: İstanbul Sokak Hayvanları

“İstanbul’da nefes alan her bir canlının yaşam hakkını koruyacak çözümlerle geliyoruz” 

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olarak yeni görevine başlayan Ekrem İmamoğlu, seçim çalışmaları sürecinde ve eski görevinde hayvan severlerin sevgisini ve ilgisini kazanmayı başardı.

Hayvanlar ile ilgili projelerinin olduğunu belirten Başkan İmamoğlu, Hayvan Hakları Yasama İzleme Delegasyonu‘nun metnini imzalayarak İstanbul' da ki tüm hayvanların hakkını koruyacağına ve sahip çıkacağına söz verdi.
 

İmamoğlu’nun Sokak Hayvanlarına Yönelik Projeleri;

• Hayvan haklarına daha çok önem verilerek eğitim çocukların alanlarında, ilkokul seviyesine kadar inilerek çocuklarımız bilinçlendirilecek.
• Sokak Hayvanları başta olmak üzere, etkinliklere ağırlık verilerek sokak hayvanlarını sahiplenme yolları ve istekleri teşfik ettirilecek.
• İstanbul sınırlarındaki tüm barınaklar, barınak görevlileri baştan aşağıya elden geçecek, üst seviye hizmet için planlamalar yapılacak.
• Hayvan nüfusu yakından takip edilecek. Sahipli ve sahipsiz hayvan sayısı, bölgesine göre tespitleri yapılacak ve takibini sağlayacak bir alt yapı kurulacak
• Kayıt altına alınan hayvanlar teknolojik ortamda takip altında tutulacaklar. Bir noktadan başka bir lokasyona getirilen, götürülen, bırakılma durumunun önüne geçilecek.
• Hayvanların sağlığı için Hayvan Zabıta ekipleri oluşturulacak. Sistematik bir yöntemle takip edilecek, sağlık hizmetleri oluşturulacak.
• Sokak hayvanlarına özellikle kafes içinde olmayan, doğal bir ortam sağlanarak rehabilitasyon merkezleri kurulacak.
 
İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu‘nun hayvan dostları ile çekilmiş içimizi ısıtan fotoğraflarını aşağıda sizin için derledik;
 

1- Bankta oturup telefon konuşması yaparken, yanında yatan köpek ile olan fotoğrafı, hayvan severler tarafından büyük ilgi görmüştü. Telefon konuşması boyunca, köpeği rahatsız etmemeye çalışan İmamoğlu'nun fotoğrafları sosyal medya gündeminde dolaşmaya devam ediyor.

 


2- Hayvan sevgisi ile bilinen Ekrem İmamoğlu, küçük dostlarımız için hep yardımsever olmaya özen gösterdi.


3- Hayvan severler tarafından ilgi ve sevgi kazandı.


4- İmamoğlu sadece köpek değil, tüm hayvanlara olan ilgisini bu kare ile gösteriyor.


5- Komşusunun köpeği ile selfie çeken Ekrem İmamoğlu'nun bu fotoğrafı sosyal medyada çok sevildi.

 
Sayın Ekrem İmamoğlu'na İstanbul Büyükşehir belediye başkanlığı görevinde başarılar diliyor ve sokakta ki sessiz canlılar için yapmak istediği ve verdiği sözleri yerine getirmesini diliyoruz.

 

Benzer Yazılar

Yukarı