Engelli Hayvanlara Denizde Fizyoterapi Uygulandı

Engelli Hayvanlara Denizde Fizyoterapi Uygulandı

Engelli köpeklere hem umut olan hem de eğlendiren etkinlikte 25 köpeğe denizde fizyoterapi yapıldı aynı zamanda engelli sokak köpekleri denizin tadını da çıkarmış oldu.

Ülkemizde İlk Kez Engelli Köpeklere Denizde Tedavi Yapıldı

 
Dünya ülkelerinde yaptıkları faaliyetlerle adını duyuran Mellow Turkey topluluğu Ordu Büyükşehir Belediyesi ile birlikte anlamlı ve önemli bir etkinliğe imza attı.
 
Sri Lanka’da yer alan köpek barınağında engelli canları rehabilite edebilmek için hafta hafta yüzme faaliyetleri gerçekleştiren Mellow Turkey topluluğu,Ordu Belediyesi ile el birliği yaparak bakım evlerinde yer alan engelli köpekler ile denizde yüzdüler.
 
Sokak Hayvanları Gönüllü Aktivitesi olarak düzenlenen etkinliğe bakım evlerinden 25 engelli köpek katıldı.
Ordu’nun güzide ilçelerinden biri olan Altınordu’da bulunan Akyazı plajında düzenlenen etkinlikte engelli canlara denizde fizyoterapi uygulanıp aynı zamanda keyifli zaman geçirmeleri sağlandı.

Bu Etkinlik Ülkemizde Bir İlk

 
Büyükşehir Belediyesi’nin başlattığı etkinlikte Türkiye’de bir ilk olduğunu belirten Ordu Belediyesi Başkan Vekili Celal Tezcan,”Amaçları köpeklerin rehabilitesi olan uluslararası bir ekibi şehrimizde misafir ettik.Grupla birlikte engelli yavrularımıza su tedavisi yaptık.Belediyemizde bu etkinliği düzenleyerek şehrimiz adına da bir ilke daha imza atmış oldu.” dedi.

Engelli Canlar Engellerinin Ötesine Geçecek

 
Dünya’da engelli canlarla yaptıkları çalışmalarla adını duyuran bir ekiple köpeklere fizyoterapi tedavisi yaptıklarını söyleyen Belediye Genel Sekreteri Coşkun Alp,”Belediye Başkanımız Dr.Hilmi Güler öncülüğünde bakım evlerimiz çok değerli projeler faaliyete geçiriyor.Hasta,bakıma yoksun ve engelli dostlarımızı en güzel ve yeni koşullarda bakıyoruz.
Engelli dostlarımıza, dünyada adını duyurmuş bir ekiple denizde fizyoterapi yapmış olduk.
Köpeklerimiz proje kapsamında,denizde yüzdürülerek engellerinin ötesine geçmiş olacaklar.
Canlılara göstermiş olduğumuz değeri bir kez daha bu etkinlikle gözler önüne serdik ve sermeyi de sürdüreceğiz çalışmalarımızın da devamı gelecek.” dedi.

Hem Psikolojik Hem Fiziksel Açıdan Köpeklerimiz İyileşiyor

 
Engelli dostlarımızın yaşam haklarına destek vererek yavruların hem psikolojik hem fiziksel olarak toparlanmalarına katkıda bulunmak sebebiyle bu projenin gerçekleştiğini belirten Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Sefa Okutucu,”Avrupa ülkelerinde daimi olarak yapılan projeyi bizler Ordu’muza getirdik.Bu etkinliği gerçekleştirmekte ki temel amacımız bakım evlerinde bulunan engelli sokak hayvanlarının rehabilitesini sağlayıp hem psikolojik hem de fiziksel açıdan iyileşmelerini sağlamak.Başlangıç olarak engelli 25 köpeğin katılacağı etkinliği ekip arkadaşlarımız ile iş birliği yaparak devamını sağlayacağız.” şeklinde konuştu.
 

Benzer Yazılar

Yukarı