Golden Retriever Fiyatları Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Golden Retriever Fiyatları Hakkında Bilinmesi Gerekenler

2024 Güncel Golden Retriever Yavru Köpek Fiyatları

•  40 $      1000 TL
   55 $      1,500 TL
   80 $      2,000 TL
  90 $      2,400 TL
 
Birbirinden farklı fiyatlar biraz olsun kafanızı karıştırır gibi olsa da bu güzel köpekle ilgili tüm fiyat farklılıkları size en anlaşılır şekilde anlatıyoruz. Sahiplenmeden önce yazımızı sonuna kadar okuyalım.
 
Hemen Başlayalım;
Yeni bir Golden Retriever yavru sahiplenmek için ödemeniz gereken ücret değişkenlik gösteriyor. Peki Bir Golden Retriever sahiplenmek ne kadar ve fiyat farkı neye göre oluşuyor? 
 
Aklınızdaki tüm soruları yanıtlamak, siz okurlarımıza en güncel bilgileri sunmak için profesyonel satıcılar ve Golden Retriever yetiştiricileri ile bire bir görüşme sağladık. Tamamı lisanslı olan satıcılardan edindiğimiz bilgileri tüm gerçekliğiyle bir araya getirdik. Köpek Dünyası sitesindeki tüm Golden ilanlarını bu linkten https://www.kopekdunyasi.com/kategori/golden-retriever  inceleyebilirsiniz.

Farklı Satıcılardan Golden Retriever Yavru için Farklı Fiyat Örnekleri

 
Sizlere en doğru bilgileri verebilmek adına sektör profesyonelleriyle iletişime geçtik, Golden Retriever yavru köpekleri için verilen farklı fiyatları ve ilgili satıcıların konuya ilişkin açıklamalarını bir araya getirdik. 
 
Sektördeki Lisanlı Üretici/Satıcılar 
 
 Z**** A******        1000 TL
 B***** T****         1000 TL
 Y**** D*********   1200 TL 
 F**** G********    2000 TL
 V****** H****      1800 TL
 
Sizlerle paylaştığımız bu örneklerden yola çıkarak anlayabileceğimiz üzere yerli pazarda Golden Retriever yavru köpek fiyatları;
 
 3500 TL -130 USD ( Ev ortamın beslenen annenin 11 farklı yavrusunun aile ortamından verilecek olması nedeniyle)
ve 
 5000 TL  - 184 USD ( Belgeleri tam olup yerli üretim ortamının güvenilirliği nedeniyle)
 aralığındadır. 

En Yüksek, En Ucuz ve Ortalama Golden Retriever Yavru Fiyatları

 
Piyasanın güncel durumuna göre 2024 yılları fiyat ortalaması;
 
 Safkan garantisi olmadan satılan, kırma ihtimali olan yavrular için 1200 TL
 Safkan ve sağlık garantisiyle satılan yavrular için 1800 TL
şeklindedir. 
 
Orijinal safkan ırk yavrular içinse olması gereken gerçekçi fiyat 1000 TL - 2000 TL aralığındadır. Sahibinden yada PetShop’tan Profesyonel ve tecrübeli kişilere göre iyi bir Golden Retriever yavruya sahip olmak isteyenlerin bu aralıkta bir ücreti gözden çıkarmaları gerekebilir. 

Golden Retriever Yavru Köpek Fiyatları Neye Göre Değişir?

 
Görüldüğü gibi aynı belgelere sahip ve aynı konularda teminat veren satıcıların arasında dahi Golden Retriever yavrusu ve Macar gibi golden cinsi köpeklerin fiyatına ilişkin belirgin farklar var. Bu farkların olası nedenlerini şu şekilde özetleyebiliriz:
 
Yaş: Genelde Genelde cins yavrular sahiplenecek kişilere bebeğin alışması ve eğitimi için sütten kesildiği 6. İla 8. haftaları önerilir. Eğitime uygunluk ve zeka dendiğinde akla ilk gelen köpek olan Goldenların, haliyle yaşı ilerledikçe fiyatı da düşmektedir. 
 
Cinsiyet: Profesyonel üretim amacıyla alınmadığı aşikar ve yalnızca sahiplenilmek istenen köpeklerde genelde satıcılar erkek yavru için daha yüksek fiyat verir. Üreticiliğe başlayacağı ve bu nedenle damızlık adayı olarak yavru aldığı düşünülen alıcılara ise elbette dişi yavrunun fiyatı daha yüksek söylenecektir. 
 
Mevsim: Sıcağa alerjisi olan Goldenların, yaz aylarında cildinde kırmızı benekler çıkabilir. Ciddi olmayan ve baskılanabilen bu durum satıcıları etkiler. Yavrularının sağlığına güvenen satıcılar alerji riskini göz ardı edebilir ve kışın pazarın daha durgun olacağını düşünerek yazın fiyatları yüksek tutar. Ancak sağlık garantisi veremeyen satıcılar tam tersi piyasanın canlandığı yaz aylarında fiyatı kışa göre düşürebilir. 
 
Renk: Tüyleri krem, açık dore, altın sarısı ve koyu sarı gibi renklerde olabilen Goldenların yavruluğunda ne renk olacağını kestirmek mümkün değildir, rengi ancak gelişimi sona erdiğinde kesinleşir. Renk farkı genetik özelliklerden ileri gelmekte, hayvanın kalitesiyle, sağlığıyla hiçbir ilişkisi bulunmamaktadır. Ancak genel olarak kuyruğu ve sırtında altın gölgeler bulunan Goldenlar daha karakteristik gelir ve bu renge dönen yavrular daha pahalı olabilir.

Satıcıdan Kaynaklı Fiyat Farkı Nedeni Ne Olabilir? 

 
Öncelikle üretici ya da satıcı kişinin alanında nasıl bir konumda olduğu fiyatta değişikliklere yol açar. İlanı yayınlanan mağaza veya şahsın sektörde deneyimli olması, müşteri memnuniyetinin yüksek, referanslarının bol olması direkt fiyatlara yansımaktadır.
 
Piyasa genelinde asgari fiyatı verenlerin ise genelde safkan ırk garantisi yani SRC belgesi veremeyenler olduğu gözlemlenir. Irk için garantiye dikkat edilmemesi, Golden Retriever bebeğinizin büyüdükçe krem rengi bir Labrador olduğunu fark etmenizle sonuçlanabilir. 
 
Dip fiyatla satış yapılan ilanlarda görülen bir diğer durum da sağlık garantisinin verilememesidir. Her cinsin ne denli kaliteli olursa olsun genetik olarak yatkın olduğu bazı hastalıklar vardır. Golden Retriever için bu olası riskler alerji ve kalça displazisidir. Kalça displazisi(çıkığı) olan yavrunun henüz çok genç olduğu için sendelediği söylenebilir ya da yalnızca bazı besinlere alerjisi olan yavrunun siz seçeceğiniz anda alerjisi belirti vermemiş olabilir. 
 
Bahsedilen durumlarla karşılaşmamak adına yavrunun yaşının gerektirdiği tüm kontrollerinin sağlık karnesine kaydedilmiş olmasına ve onay veren hekimin uzmanlığına dikkat etmek gerekir. 

Secere Belgesi ve Mikroçip Uygulaması Nedir, Neden Önemlidir?

 
Evcil hayvanlar için özel geliştirilen bir uygulama olan mikroçiple kimlikleme, köpeğinizin geçmişine dair tüm kayıtların resmi şekilde görünmesini sağlar. Köpeğin soyağacının, özelliklerinin ve sağlık durumunun en güvenilir şekilde öğrenilebilmesi için bu yöntem idealdir. Mikroçip uygulaması ile kimlikleme direkt olarak hayvanın kalitesiyle ilişkilidir ve üreticinin kalite standartlarına uyup uymadığını anlamayı sağlar. 
 
Kötü niyetli kişiler tarafından mağdur edilmeden, safkan bir Golden almak isteyenlerin mutlaka mikroçip uygulamasıyla kimlik varlığını sorgulamalarını öneririz. 
 
Şimdi, bir Golden Retriever’ın yeni ailesi olmak için hazırsınız!
Güncel bilgileri derleyerek oluşturduğumuz bu şeffaf kılavuzumuz sayesinde, artık bir Golden Retriever ve Macar gibi çeşitleri için sizi bekleyen sürece dair tüm donanıma sahipsiniz,  fiyat aralığı nedir ne kadar kaç lira? detaylı olarak konuları makalemizde yer almakta. Tavsiyemiz, her bir bilgiyi dikkatli bir şekilde okumanız ve böylece sonrasında istenmeyecek maliyetlerin ortaya çıkmasını önlemeniz olacaktır. 
 
Son olarak Golden Retriever cinsi köpeğinizi Ücretli sahiplenme yaparken yetiştirici ve satıcı kişileri, köpeğinizin onaylı belgelerini kapsamlı şekilde araştırmayı ihmal etmemeniz gerektiğini hatırlatmak isteriz.
 

Benzer Yazılar

Yukarı