Köpekler Hakkında  Kısa Maddeler Halinde Bilinmeyen 101 Gerçek

Köpekler Hakkında Kısa Maddeler Halinde Bilinmeyen 101 Gerçek

Orjinal Teddy Face 2.5 Aylık Traşlı Pomeranian Oğlumuz Tonu
Pomeranian boo
3 Aylik Teddybear ( Ayisurat ).Pomeranian Boo Yavrularimiz
Pomeranian boo
Birbirinde güzel Dizayn ırk Maltipoo yavrularımız
Maltipoo
Köpekler, sahiplerine son nefeslerine kadar koşulsuz olarak sevgi, arkadaşlık ve sonsuz sadakat ile bağlanır. Bunun gibi köpekler hakkında bilmediğimiz aslında bir çok ince detay bulunuyor.
 
Daha fazla uzatmadan, insanın en iyi arkadaşı olan köpekler hakkında bilmediğimiz detayları inceleyelim. 
 
1. Köpekler 250 kelimeyi ve hareketi anlar, ezberleyebilir, bu da onları bebekler kadar akıllı yapar!
 
 
Bir köpek , bir insana kıyasla ne kadar akıllıdır ? Hayvan psikologları tarafından yapılan araştırmaya göre köpekler 250 kelimeye kadar anlayabilir, beşe kadar sayabilir ve temel hesaplamaları yapabilirler. Aslında köpekler iki yaşındaki bir çocuğun zekasına sahip!
 
2. Köpekler içinde bir zaman duygusu var.
 
 
İnsanların ne zaman uyanacağını, uyuyacağını ve yemek yiyeceğini bildiği iç biyolojik saat olan sirkadiyen ritim köpeklerde de mevcuttur. Böylece köpekler, gündüz akşam gibi genel bir zaman algısına sahiptir.
 
3. Ulusal Köpek Günü ne zaman? Tabiki bu muhteşem gün 26 Ağustos'ta kutlanıyor.
 
 
Ulusal Köpek Günü, evcil hayvan ve aile yaşam tarzı uzmanı ve hayvan savunucusu Colleen Paige tarafından 2004 yılında kuruldu. 26 Ağustos, kurucunun ailesinin sahiplendiği ilk köpek üyesi Sheltie'yi evlat edindiği gündü.
 
4. Bir köpeğin bıyıkları, havadaki ince değişiklikleri tespit etmelerine ve karanlıkta yaklaşan tehdide karşı onları daha tetikte tutmalarına yardımcı olur.
 
 
Gerçeklere göre, bir köpeğin bıyıkları havadaki titreşimleri algılamasına yardımcı olur ve böylece radar dedektörlerine benzer şekilde hareket eder. Daha basit bir ifadeyle, bıyık, köpeğin duyu hücrelerine hayati bilgiler iletir.
 
5. Köpekler neden nefes nefese kalır? Köpekler, ekstra vücut ısısından kurtulmanın bir yolu olarak nefes nefese kalırlar.
 
 
Köpekler terler, ancak terleme süreci, sıcak havalarda kendilerini serinletme yollarından yalnızca biridir. Her yerde terleyen insanlardan farklı olarak, köpekler sadece pençe yastıkları ve burnu gibi alanlarda terleyebilir. Bu nedenle, sıcak bir günde köpeğin ayağının altını ıslatmak soğumasına yardımcı olur.
 
6. Bir köpeğin koku alma duyusu, bir insanınkinden 10 milyon kat daha iyidir.
 
 
Köpeklerle ilgili büyüleyici bir gerçek , köpeklerin burunlarında yaklaşık 300 milyon reseptöre sahip olduğu belirtiliyor. İnsanlarda sadece 6 milyon var. Köpeklerde koku alma gücünün, insanlarda olduğundan yaklaşık 40 kat daha fazla olduğu tahmin edilmektedir.
 
7. Yavrular sağır olarak doğarlar, ancak büyüdükçe sahiplerinden 4 kat daha fazla duyabilirler.
 
 
Köpekler sese karşı insanlardan daha hassastır ve köpeklerin şok edici 50.000 HZ'ye kadar duyabileceğine inanılıyor. Köpek ıslıkları 20.000 HZ'de çalışır, bu da insanların neden bunu duyamadığını açıklar. (genellikle insanlar sadece rahatça 5.000 HZ'ye kadar duyar).
 
8. Köpekler için en yaygın isimler Max, Molly, Maggie, Sam ve Zach'dir.
 
 
Bir araştırmaya göre, Max bir erkek köpeğin Bella'nın dişi köpekler için en yaygın olduğunu göstermektedir. Charlie ikinci sırada, onu Buddy, Cooper, Rocky ve Duke izliyor.
 
9. Köpekler, sahiplerinin korkulu mu yoksa stresli mi olduklarını koklayarak anlayabilirler.
 
 
Bir çok araştırmacı, köpeklerin insan sahiplerinin duygularını ve ruh hallerini tespit etmek için koku alma duyularını kullandığını buldu. Bulgulara göre köpekler, bir insanın terini koklayarak nasıl hissettiğini öğrenebilirler.
 
10. Köpekler hangi meyveleri yiyebilir? Muz, yaban mersini, kivi, karpuz ve ananas yiyebilirler.
 
 
Muz, potasyum açısından son derece zengindir, yaban mersini sağlıklı ciltler ve güçlü bir bağışıklık sistemi için harikadır, kivi ise C vitamini için bir güç merkezidir! Bununla birlikte köpekler, persin içerdiği için avokado, böbrek yetmezliğine neden olabileceği için üzüm ve boğulma tehlikesi olabileceği için kiraz yememelidir.
 
11. Köpekler neden havlar? Havlama, bir köpeğin insanlarla ve diğer köpeklerle iletişim kurma yoludur.
 
Köpeklerin kendilerine özgü bir dili vardır, insanlardan tamamen farklıdır. Havlamak aynı zamanda ulumak, hırlamak ve sızlanmak bir köpeğin doğal iletişim şeklidir. Dahası, diğer köpeklerle ve insanlarla iletişim kurmak için havlarlar. 
 
12.  Neden köpeklerin burunları ıslak? Salgılanan mukus, köpeklerin daha iyi kokmasına yardımcı olur.
 
Bir köpeğin burnunun ıslak olmasının farklı nedenleri olabilir. En bariz sebep, köpeğin daha iyi kokmasına yardımcı olmaktır. Ayrıca, ıslak bir burun, köpeklerin burunlarından ve pençelerinden terlerken sıcak havalarda soğumasına yardımcı olur.
 
13. Köpekler neden kamburlaşır? Heyecanlanan köpekler dikkat çekmek ve statü kazanmak için kamburlaşır.
 
Köpekler, sahiplerinin veya diğer köpeklerin dikkatini çekmek için bu etkinliği gerçekleştirir. Daha da önemlisi, köpekler bunu sosyal statü kazanmak ve diğer köpekler üzerindeki hakimiyetlerini güvence altına almak için yaparlar. 
 
14. Ortalama olarak, yetişkin köpeklerin 42 dişi varken, insanların sadece 32 dişi vardır.
 
Yetişkin köpeklerin 42 dişi varken yavruların 28 süt dişi vardır. Buna karşılık, yetişkin insanlarda 32, insan bebeklerinde ise sadece 20 tane var.
 
15. Yavrular 4 aylık olduklarında süt dişlerinin tamamını kaybeder.
 
Sağlıklı yavruların yaklaşık 28 süt dişi vardır ve bunlar büyüdükçe yaklaşık dört haftada dökülmeye başlar. Köpek 14 ila 30 hafta arasında olduğunda tüm yavru dişler düşer ve yerini 42 güçlü yetişkin diş alır.
 
16. Köpeklerin hasar görmüş veya kaybedilmiş dişleri yeniden çıkmaz ve birini kaybederlerse, sonsuza dek kaybederler.
 
Bir köpeğin dişleri hasar gördüğünde veya düştüğünde sonsuza dek yok olurlar. Bu nedenle, evcil hayvanınızın yutmalarına iyi bakmanız önemlidir.
 
17. Düşük şekerli yiyecek ve ağız bakterilerindeki farklılıklar nedeniyle, köpeklerde çürük oluşması pek olası değildir.
 
18. Kısa burunlu küçük ırklarda genellikle tartar ve plak oluşumu gibi daha fazla oral ve periodontal sorunlar vardır.
 
Çeşitli köpek cinsi gerçekleri , Poodle, Pomeranian, Pug ve Cavalier King Charles Spaniel gibi küçük köpek ırklarının, daha büyük ırklara göre diş çürümesine maruz kalma olasılığının daha yüksek olduğunu iddia ediyor.
 
Ayrıca, kalkık burunlu ırklarda genellikle nefes alma sorunları vardır. Bu nedenle birçok havayolu, solunum komplikasyonları olabileceğinden, keskin burunlu ırkları kısıtlamaktadır .
 
19. Bir köpeğin dişleri yeşilimsi, kahverengiyse, dişeti hastalığı olabilir.
 
Diş eti hastalığı veya periodontal hastalık, bir köpeğin dişlerindeki destek yapılarının kaybıyla sonuçlanan bir enfeksiyon olarak tanımlanır. Dişlerin rengi belirgin bir şekilde değişmişse, köpeğin genellikle dişeti hastalığı vardır.
 
20. Köpeğin üst çenesinin ortasındaki büyük diş, hayvanın yiyecekleri ezmesine ve kesmesine yardımcı olan karnasiyal diştir.
 
Evcil hayvanınızın ağzındaki en büyük dişin ne olduğunu merak ediyorsanız, bu karnasiyal diştir. Bu diş, hayvanın yiyecekleri ezmesine, kesmesine veya tutmasına yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Dahası, köpeğin çiğneme oyuncağı zannettiği mobilyayı değiştirirken bulursanız, suçu karnasiyal dişe atın. 
 
21. Tıpkı insanlar gibi, günlük fırçalama plak oluşumunu, diş eti hastalıklarını ve bakterilerin kan dolaşımına girmesini önlemeye yardımcı olur.
 
Mümkün olduğunca erken başlarsanız ve her gün düzenli olarak yapıyorsanız, sadece ağız boşluğunda bir takım problemleri değil, aynı zamanda bakterilerin kan dolaşımına girmesini de engelleyecektir. 
 
22. Köpekler neden başlarını eğer? Bunu, sahiplerinin yüzüne daha iyi bakmak ve ifadelerini okumak için yaparlar.
 
Uzmanlara göre, köpekler başlarını birkaç iyi nedenden dolayı eğer. Birincisi, sahiplerinin ne söylemeye çalıştığını anlamak, İkinci olarak, köpeklerin bir sesin kaynağını daha iyi algılamak için başlarını eğebileceğini belirtiyor .
 
23. Köpeklerde kulak enfeksiyonları yaygındır ve genellikle bakteriler, kulak kanalında kıllanma ve alerjilerden kaynaklanır.
 
Kulak enfeksiyonundan muzdarip bir köpeğin sergileyebileceği en yaygın semptomlar arasında başın eğilmesi, sürekli kaşıma, kulaklardan kötü bir koku, kirli bir akıntı ve kulakta şişme bulunur. Basit bir tıbbi temizlik hayvana yardımcı olsa da bazen ameliyat gereklidir.
 
24. Köpekler neden ot yer? Ot yiyen veya sık sık kusan köpeklerde kurtlar gibi iç parazitleri olabilir.
 
İç parazitler köpeklerde yaygındır ve hemen hemen her köpeğin rahatsız edici bir solucan istilası vardır. Özellikle kancalı kurtlar, yavru köpeklerde ölümcül olabilir, bu nedenle sık sık bir veterinere gitmek önemlidir. 
 
25. Köpekler nasıl pire kapar? Genellikle köpekler, pire istilasına uğramış diğer hayvanlarla temas halinde bulunarak pire kaparlar.
 
Uzmanlara göre, köpekler çeşitli şekillerde pire kapabilirler, en çok da köpek veya kedi gibi başka bir hayvanla temas halinde kapabilirler.
 
26. Tedavi edilmezse, pireler köpeklerde enfeksiyonlara, alerjik reaksiyonlara ve anemiye neden olabilir.
 
Pirelerin köpek dünyasındaki en büyük rahatsızlıklar arasında olduğu iddia ediliyor . Bir köpeğin pireye sahip olabileceği belirtiler arasında saç dökülmesi, sıcak noktalar, pire kiri, aşırı yalama, ısırma ve kaşıma sayılabilir. Bunun için birçok mükemmel şampuan, sprey ve ağızdan alınan ilaçlar var.
 
27. Kusma, sıcak çarpması, böbrek yetmezliği, pankreatit ve hatta zehirlenmenin bir belirtisi olabilir.
 
Köpeklerde kusma nedenleri görünüşte sonsuz olsa da, hayvanın kusmasının en yaygın nedenleri arasında pankreatit, bağırsak parazitleri ve zehirlenme yer alır. Eğitimli bir profesyonel, köpeği tedaviye koyabilir, kusmayı kontrol altına almak için ilaç verebilir veya ona pirinç ve derisiz tavuk gibi yiyecekler hazırlamayı önerebilir.
 
28. Köpekler neden kuyruklarını sallar? Köpekler, sahipleri veya diğer köpeklerle iletişim kurmak için kuyruklarını kullanır.
 
Köpeklerin mutluluk işareti olarak kuyruk salladıkları yaygın bir efsanedir. Ancak uzmanlar köpeklerin kuyruklarını bir dil biçimi olarak kullandıklarını iddia ediyorlar.
 
29. Sık ishalden muzdarip köpeklerin, susuz kalabilecekleri için bol suya erişmeleri gerekir.
 
Köpeklerde ishal olması durumunda, gıda hassasiyetlerine kadar birçok neden olduğunu göstermektedir. Dikkatli olun, köpeğin ekstra sulu içmesini sağlayın çünkü ishal kolayca su kaybına ve ölüme yol açabilir.
 
30. Köpeklerde en yaygın kanser türleri melanom, lenfoma, osteosarkom, mast hücre tümörleri ve hemanjiyosarkomdur.
 
Köpeklerle ilgili bilimsel gerçeklere göre köpekler , tıpkı insan emsalleri gibi kanserden muzdarip olabilir. Yapılan bir araştırma, her 100.000 köpekten yaklaşık 800-900'ünün maalesef kansere yakalandığını açıkladı. Köpeklerde en sık görülen kanserler, lenf düğümleri kanseri, kan damarları kanseri, cilt kanseri, kemik kanseri ve meme bezi kanseridir.
 
31. Ulusal Köpek Lenfoma Farkındalık Günü 7 Kasım'da kutlandı.
 
Ulusal Köpek Lenfoma Farkındalık Günü, lenfoma hakkındaki bilgileri yaymak için oluşturuldu .  Ulusal Köpek Lenfoma Günü, ünlü bir köpek koçu ve yarışmacısı olan Terry Simmons'ın fikriydi.
 
32. Köpeklerde yaygın olan kanserlerin yarısından fazlası erken teşhis edilirse tedavi edilebilir.
 
33. Köpeklerde kanser semptomları arasında idrara çıkmada güçlük, tutukluk, uyuşukluk, soluk diş etleri ve şişkin bir karın yer alır.
 
Bazen köpeklerde kanser belirtilerini tespit etmek kolaydır, ancak bazen belirtiler o kadar açık değildir. En sık görülenlerden bazıları karın şişliği, iyileşmeyen yaralar, iştah değişiklikleri, depresyon, öksürük, köpeğin derisinin altında şişlikler ve şiddetli ağrı kanıtıdır.
 
34. Golden Retriever, Rottweiler ve Bernese Dağ Köpekleri gibi bazı köpek ırkları kanser geliştirme riski daha yüksek olabilir.
 
Saf köpek ırkları söz konusu olduğunda kanserin karma ırklara göre daha yatkın olduğunu gösteriyor. Aslında, araştırmalarda Golden Retriever'ların daha duyarlı olduğunu bulunmuş. Ne yazık ki, araştırmalar kanserin  daha erken yaşlarda ortaya çıkabileceğini de buldu.
 
35. Hormon dengesizlikleri, ultraviyole radyasyon ve çim gübresi gibi kimyasallar köpeklerde kansere neden olabilir.
 
Beslenme, virüsler, hormonal dengesizlikler, konserve gıdalar ve radyoaktif atıklarla ilişkili faktörlerin tümü tehlikeli hastalığın oluşumuna katkıda bulunabilir.
 
36. Kanser köpekleri kısırlaştırılarak önlenebilir.
 
Dişi köpekleri kısırlaştırarak, doğru yaşta yapılırsa yumurtalık ve rahim kanseri olasılığının büyük ölçüde azaltılabileceğini göstermektedir. Dahası, erkek köpeklerin prostat kanserine yakalanma şansı, kısırlaştırılarak tamamen ortadan kaldırılabilir.
 
37. Köpekler ne zaman büyümeyi bırakır? Genel olarak, küçük ırklar 8 aylıkken tamamen büyürken, dev ırklar 18 aylık olana kadar büyür.
 
Farklı ırklar farklı hızlarda büyürler ve büyüme hızı söz konusu olduğunda cinsin büyüklüğü en büyük belirleyicidir. Kural olarak, büyük ve dev ırkların büyümesi için daha fazla zamana, küçük ve küçük ırkların ise daha az zamana ihtiyacı vardır.
 
38. Brandy adlı bir Boxer, En Uzun Dilli Köpek unvanını taşıyordu.
 
Bir köpek üzerindeki en uzun dil kaydına geçti. Etkileyici dili, yalnızca 10,1 cm uzunluğundaki bir insan diline kıyasla, 43 santimetreye ulaştı. 
 
39. Boxer'ların üzerindeki kırışıklıkların temizlenmesi gerekiyor.
 
Av köpekleri olarak tanınan Boxer, avlarını kırışıklıkları içinde yakalayarak kan kalıntısı toplama eğilimindedir. Enfeksiyonun kalmadığından emin olmak için evcil hayvanın kırışıklıklarını temizlemek için nemli bezler gereklidir.
 
40. Boxerlar, ünlüler arasında en sevilen köpek ırklarından birisidir.
 
Hugh Jackman, Jessica Biel, Luke Perry ve Jennifer Love Hewitt gibi ünlülerin Boxer'ı sevmesinin iyi bir nedeni var. Cins, en sevilenlerden sadece bir tanesi.
 
41. Pitbull bir cins değil, benzer özellik ve özelliklere sahip köpekleri tanımlayan genel bir terimdir.
 
Amerikan Pitbull Terrier ve Amerikan Staffordshire Terrier Pitbull en yaygın temsilcilerinden ikisidir. Ayrıca, Dogo Argentino, Bulldog ve Bull Terrier gibi ırklar daha basit bir şekilde Pitbull olarak tanımlanır.
 
42. Pitbull'lar mükemmel kaçış sanatçılarıdır.
 
Büyük bir arka bahçeniz varsa, Pitbull'unuza dikkat edin! Köpeklerle ilgili iyi bilinen ama havalı gerçeklere göre , Pitbull'lar oradaki en atletik köpek ırklarından bazıları! Bu nedenle, çitlere kolayca tırmanabilir ve kaçabilirler.
 
43. Razor Edge Pitbull yavruları binlerce dolara satılıyor!
 
Özel, hantal görünümü ve tatlı doğası nedeniyle, Razor Edge Pitbull, en çok aranan Pitbull türlerinden biridir. Bununla birlikte, Razor Edge'in resmi olarak tanınan bir cins olmadığını unutmamak önemlidir.
 
44. Sibirya Kurdu, zorlu arazilerde ağır yükleri çekmek için Eskimolar tarafından yetiştirildi.
 
Kızak köpeklerini merak ediyorsanız, her zaman çalışan köpekler olarak yetiştirildiğini gösteriyor. Aslında, bu köpek türü Eskimolar tarafından ren geyiğini gütmek ve sahiplerini davetsiz misafirlere karşı korumak için de kullanılmıştı.
 
45. ​​En popüler Sibirya kurdu renk kombinasyonlarından bazıları kırmızı ve beyaz, siyah ve beyaz ve samur ve beyazdır.
 
Husky köpekleri hakkındaki bilgilere dayanarak , çoğu gerçek , safkan bir Sibirya Husky'nin ceketinin saf beyazdan saf siyaha kadar farklı renklerde, kafasında farklı lekeler ve işaretler varken veya yokken olduğunu not eder. Daha az yaygın olmasına rağmen, bir Husky'nin ceketi koyu gri, beyaz veya gümüş gibi düz bir renk de olabilir.
 
46. Husky, sert ve oldukça zeki karakterleri nedeniyle titiz eğitim gerektirir.
 
Bu köpekler ile deneyimsiz olan aileler için iyi bir seçenek değildir. Kendi kendine yeterli, kararlı ve çoğu zaman idare edilmesi zor oldukları anlamına gelir.
 
47. Newfoundlands perdeli ayakları vardır ve harika yüzücülerdir.
 
Newfoundland köpekler harika yüzücüler ve uzun yıllardır su kurtarma köpekleri olarak kullanılıyorlar . Bu cins köpeklerin bu kadar iyi yüzmeyi başarmasının ana nedenlerinden biri yarı perdeli ayaklarıdır.
 
48. Newfoundlands, sür ya da öl köpeklerdir.
 
Son derece sadık bir evcil hayvan arıyorsanız, bir Newfoundlander evlat edinin. Sahiplerini yabancılardan korudukları ve ayrıca küçük çocuklar için mükemmel bir dadı oldukları biliniyor. Bu nedenle, Newfoundland köpeği genellikle "dadı köpeği" ve "yumuşak dev" olarak da adlandırılır.
 
49. Literatürde Lord Byron ve Emily Dickinson gibi önemli şahsiyetler bir Newfoundland köpeğine sahipti.
 
Lord Byron'ın ünlü şiiri “ Epitaph to a Dog”, kuduz nedeniyle hayatını kaybeden İngiliz şairin Newfoundland köpeği Boatswain'e ithaf edilmiştir. 
 
50. Bernese Dağ köpeği tipik olarak sığırları Alplerdeki otlaklara sürmek için kullanılmıştır.
 
Cins, nesiller boyunca mülk korumasından süt sığırlarını otlaklara sürmeye kadar çok yönlü bir çiftlik köpeği olarak kullanıldı. 
 
51. Bernese Dağ köpekleri son derece kahramandır.
 
Bu köpek ırkı ile ilgili en şaşırtıcı gerçek , genellikle kahramanlık yapabilecek olmalarıdır! 2013 yılında, Bella adında bir Bernese Dağ köpeği, Kanadalı sahibini yanan bir evden çekerek yangından kurtardı. Dahası, Nica adlı başka bir Berner, California'daki bir nehir akıntısından iki kurbanı kurtardı!
 
52. Bernese köpeklerinin bir espri anlayışı vardır.
 
Bu cins, hızlı bir şekilde kahkahalara yol açan belirli eylemleri tekrarlayarak insanlarını güldürmeye çalışabilir. 
 
53. Alman Çobanlar, Hollywood endüstrisinde büyük rol oynarlar.
 
Film endüstrisini en iyi temsil edilen türlerden biridir. Çoğu insan, uluslararası bir film yıldızı ve Hollywood'da bir simge haline gelen terk edilmiş köpek yavrusu Rin Tin Tin'i duymuştur.
 
54. Oturan ve kameraya bakan bir Alman Çobanının Youtube videosu fenomen oldu ve yaklaşık 10 milyon görüntülendi!
 
YouTube'un da Alman Çobanlarını sevdiğinin kanıtı var ve kanıtı basit bir videoda yatıyor. Daha doğrusu, 40 saniyelik YouTube videosunda Dunder adında bir köpek ve yavru köpeğin yetişkin bir köpeğe dönüşmesini anlatılıyor.
 
55. Alman Çobanların çılgın bir iş ahlakı vardır.
 
Alman Çobanları, aşırı iş ahlakı ve sadakatleri nedeniyle diğer tüm ırklardan tamamen farklıdır. Alman çobanı tür suçluların yakalanması ve uyuşturucu arama gibi zorlu işleri olması gerekir.
 
56. Maltese korkusuz köpeklerdir.
 
Tatlı ve masum bir görünüm vermelerine rağmen, Maltese köpekleri aslında yabancılarla tanışmaktan ve yabancı şeyler keşfetmekten korkmazlar. Bu hem bir kötü bir durum hem de bir nimet olabileceğinden, sahiplerinin küçük evcil hayvanlarını yakından takip etmeleri önerilir.
 
57. Maltese alerjisi olan insanlar için harikadır.
 
Hipoalerjenik köpek arayan insanlar, bu cins mükemmel bir seçimdir. Evcil hayvan alerji istatistiklerine göre , hipoalerjenik bir köpek olarak böyle bir şey olmasa da, reaksiyonları çok daha az. Bu tatlı ırkla ilgili en iyi şey, hiç tüy dökmemeleridir.
 
58. Maltese  eskiden Aslan Köpeği veya Romalı Kadınların Köpeği olarak biliniyordu.
 
Bu köpeklerle ilgili daha da müthiş gerçeklere göre , Maltese eskiden popüler olarak Melita Köpeği, Spaniel Gentle, Maltese Teriyeri ve Maltese Aslan Köpeği olarak biliniyordu. Ancak günümüzde bu cins sadece Maltese olarak anılmaktadır.  
 
59. Kanişler birinci sınıf avcılardır.
 
Narin Kaniş'in su kuşlarını almak için yetiştirilmesi garip görünebilir, ancak Poodle köpeklerin harika sporcular olduğunu iddia ediliyor . Yumuşak ağızları ve çevik fiziği, Poodle'ın yaralı veya ölü kuşları sudan almasına yardımcı olur.
 

 

WC EGITIMLI BEBEK SURAT TOY POODLE YAVRULARIMIZ
Poodle - Toy
Kar Beyaz Maltese Terrier Yavrularımız
Terrier Maltese
CANE CORSO YAVRULAR BLUE&SİYAH
Cane Corsa
Sizden Gelen Yorumlar 0 Adet

Haydi !
Bizimle bilgini paylaş / Soru sor

Yukarı