Köpek Sahibinin Çantasında Olması Gereken 5 Önemli Eşya

Köpek Sahibinin Çantasında Olması Gereken 5 Önemli Eşya

1- Kaka Torbasız Dışarı Çıkmayın;

Köpeğiniz ile dışarı çıktığında genelde tuvaletini yapma eğilimi gösterecektir. Özellikle yemeklerden sonra yapılacak olan geziler, onun bağırsaklarını boşaltması için güzel seçeneklerdir. Bu durumda, çevreyi kirletmemek ve diğer canlılara duyarlı olmak amacı ile kakasını uygun şekilde alıp, çöp alanlarına bırakmanız gerekir.
 
Günümüzde sıkça kullanılan kaka torbalarını artık her yerde bulabilirsiniz. Kullanımı kolay, pratik açılan ve elinizi dokundurmadan kullanacağınız bu güzel temizlik gereçleri, aktif ve temiz sonuçlar için idealdir.
 
Çantanızda mutlaka birkaç tane kaka torbası olup olmadığını kontrol etmeden köpeğinizle dışarı çıkmayın!

2- Islak Mendil Hayat Kurtarır

Temizlik malzemeleri içinde hızla kullanımı yayılan ıslak mendil ve havlular, çocuk sahipleri kadar, evcil hayvan sahiplerinin de etkin başvurdukları birer araçtır.
 
Köpeğiniz ile gezerken her an beklenmedik sürprizler ile karşılaşabilirsiniz. Bu gibi durumlarda hali hazırda elinizi yıkamak ya da silmek için yer müsait olmayabilir. Hemen ıslak mendili, çantanızdan çıkartarak temizlik işlemini yapabilirsiniz. Büyük bir kurtarıcı olan bu ürünler tekli ya da çoklu paketler halinde bugün her yerde satılmaktadır.
 
Köpeğiniz için de bu tip ürünlere gereksinim duyuyorsanız, ıslak mendillerin çocuklar için olanından alabilirsiniz. Bu şekilde onlara zarar verecek kimyasalları da ondan uzak tutmuş olursunuz. Köpeğinizin ve kendinizin temizliğini anında yapabileceğiniz bu pratik ürünleri çantadan eksik etmeyin.

3- El Dezenfektanı Mutlaka Yanınızda Bulunsun

Dışarıya çıktığınız andan itibaren mikroplar ve virüsler ile karşı karşıya gelirsiniz. Toplu yaşam alanları ve köpeğiniz ile dolaşacağınız her yer mikropların bulunma olasılığı olan yerlerdir.
 
Bunun yanı sıra; diğer evcil ya da sokak hayvanlarının da ilgisini çekersiniz. Onları da sever, belki köpeğinizle oynamalarına izin verirsiniz. Bu ve benzeri bazı durumlarda elinize bakteriler ya da bulaşıcı hastalıkların mikropları geçebilir. Bu gibi bir durumda elinizi ıslak mendil ile temizledikten sonra, susuz dezenfektanları kullanabilirsiniz.
 
Bu ürünler elinizi temizlerken, zarar vermeden, yüzeyde oluşan bakterileri temizlemeyi hedefler. Bu şekilde sizin ve köpeğiniz için steril bir ortam oluşturmuş olursunuz.
 
Bir köpek sahibi olarak riskiniz daha da fazladır. Daha çok şeyle muhatap olur, ellersiniz. Bu nedenle de çantanızda el dezenfektanı mutlaka bulunmalıdır.

4- Ödül Maması Her Zaman İşe Yarar

Köpeğiniz ile dışarı çıktığınızda hem onu eğitir, hem egzersiz yaptırabilir hem de sosyalleşmesini sağlayabilirsiniz. Tüm bunlar aslında temel eğitimin de içinde yer alan köpek eğitim modelleri içinde yer almaktadır.
 
Köpeğiniz bir kedinin arkasından koşmak istediğinde, onun dikkatini bir bisküvi ile dağıtabilirsiniz. 
Köpeğiniz yeni bir arkadaş edinip, onunla güzel bir şekilde oyunlar oynamaya başladığında onlara hediye olarak ödül mamalarından verebilirsiniz.
 
Köpeğinizi eğitirken pozitif eğitim benimsiyorsanız, mutlaka yaptığı her olumlu davranışı pekiştirmeniz gerekir. Her zaman “aferin” yeterli olmayacaktır. Arada ödül mamaları ile onu daha fala teşvik edebilirsiniz.
 
Dışarı çıkarken çantanızda mutlaka bu mamalardan bulundurun ki, eğitim aşamalarını hızla geçin ve köpeğinizi motive edebilin.

5- Yedek Tasma Lazım Olacaktır

Köpeğinizle dışarı çıkmak eğlenceli ve bazen sürprizler ile dolu olabilir. Bir çocuk gibi onların ihtiyaçlarını düşünmeli, gerekli olabilecek malzemeler ile ilgili çanta hazırlamalısınız.
 
Tasma konusu her zaman sıkıntı olabilir. Bu gibi bir durumda yedek olarak çantanızda her zaman bir tasma olsun. Zorlayıcı ve sıkıcı durumlar yaşamamak adına yedek tasmayı dışarı çıkarken acil ihtiyaç içinde bulundurmalısınız.
 
Bazı şeylerin telafisi ve kontrolü söz konusu olabilir. Ancak arıza yapan ya da kopan bir tasma, köpeğe has olduğundan ciddi sorunların yaşanmasına neden olabilir. Onu gezdirmeye devam etmek ya da eve geri getirmek için kontrolü yedek tasma ile sağlayabilirsiniz. 
 

Benzer Yazılar

Yukarı