Anadolu Çoban Köpeği İngilizlerin İlgi Odağı Oldu

Anadolu Çoban Köpeği İngilizlerin İlgi Odağı Oldu

Geçtiğimiz yıllarda  Sivas’tan İngiltere’ye gelen Anadolu Çoban Köpeği Yaman, sahibiyle birlikte akşam saatlerinde İngiltere sokaklarında gezerken vatandaşların yoğun ilgisine maruz kaldı. Yaman’ı görenler adeta büyülendi, onunla fotoğraf çektirmek istediler. Detaylar haberimizde..
 

İngiltere Sokaklarında Yaman Rüzgarı

 
Londra’nın en işlek caddelerinden biri olan Oxford caddesinde sahibi ile birlikte akşam gezintisine çıkan Yaman, İngiliz halkı tarafından yoğun ilgi gördü. 2 sene önce Türkiye’den getirilen Anadolu Çoban Köpeği iri cüssesi ve heybetli duruşuyla tüm gözleri üzerine çekmeyi başardı. Dakikalarca yanından ayrılmayan vatandaşlar onunla fotoğraf çektirmek için sıraya girdiler. Tam anlamıyla İngiltere sokaklarında Yaman rüzgarı esti.
 

Yaman Tam 75 kg. Ağırlığında

 
Sivas’tan getirdiği Anadolu Çoban köpeği hakkında konuşan sahibi Özgür Tandoğan Canyurt köpeğiyle ilgili samimi açıklamalarda bulundu. Canyurt, “Yaman’ı ilk sahiplendiğimizde ufacıktı. Zaman geçtikçe boyu ile kilosu orantılı olarak arttı ve devleşti. Dik durduğunda insan boyunu bile aşabilen yaklaşık 2 metreye kadar çıkabilen köpeğimizi elimizden geldiğince en iyi şartlar altında özenle bakmaya çalışıyoruz.” dedi. Güncel kilosu 75 kg. olan Yaman’ın bakımına dair bilgiler paylaşan sahibi, “Köpeğimi hiçbir zaman evlatlarımdan farklı görmedim. O benim üçüncü çocuğum oldu. Evimizi onun bakımı için en rahat olacak şekilde dizayn ettik. Özgürce oyun oynayabileceği bahçeli bir evimiz var ve orada keyifle vakit geçiriyor. Onun mutluluğu ve rahatı için ailecek çabalıyoruz.” şeklinde konuştu.
 

Gururumuz: Yaman

 
Yaman ile birlikte dışarı çıktıkları andan itibaren vatandaşlar tarafından hemen fark edilip yoğun ilgi gördüklerini belirten Canyurt, ”Yaman’ın cinsi merak edip bana soruyorlar. İşte o zaman Türk cinsi olduğunu söyleyip tekrar tekrar gurur duyuyorum. Türk köpeklerinin özellikle Kangal’ın ve Anadolu Çoban Köpeği’nin ne kadar özel ve kıymetli olduğunun, onlara sahip çıkmamız gerektiğinin bilincindeyim. Onunla fotoğraf çektirmek isteyen ve cinsini soran insanlar gururla ve büyük bir zevkle Türk köpeği Yaman’ın özelliklerini anlatmaya başlıyorum.” diyerek sözlerini noktaladı.
 

Benzer Yazılar

Yukarı