Neden Bir Poodle Toy Sahiplenmeliyim?

Neden Bir Poodle Toy Sahiplenmeliyim?

Poodle Toy cinsi köpekler, diğer köpeklere kıyasla çok daha fazla dikkat çeker. Öncelikle şunu belirtmekte fayda var; bir canlıyı sırf görüntüsü için sahiplenmek doğru değildir. Özellikle Poodle Toy sahipleneceklerin bilmesi gereken ilk önemli nokta, ona ayrılabilecek zamanın iyi hesaplanmasıdır. Çünkü bu Poodle toylar sahipleriyle vakit geçirmeyi, oyun oynamayı çok severler. Eğer gerekli vakit ayrılmazsa da o sevimli hallerinden eser kalmaz, hayata küserler. Bu durum köpeğin hem fiziksel hem de psikolojik olarak etkilenmesine neden olur. 
 
     •  Köpek sahiplerinin ya da sahiplenmek isteyenlerin zorlandıkları konulardan biri de apartman dairesi! Eğer bir apartman dairesinde yaşıyorsanız Poodle toy tam da sahiplenmeniz gereken bir cins diyebiliriz.
 
     •  Sosyal yaşama oldukça çabuk adapte olan Poodle toylar işinizi daha kolay bir hale getirebilir. Tabi ki temel itaat ve tuvalet eğitimleri için sizin de çabalamanız gerekecek. 
 
     •  Sürekli açık olan algıları ve zekâları sayesinde eğitim konusunda oldukça kolay ve hızlı bir öğrenme gösterirler. Bu özellikleri ve sosyallikleri birleştiğinde ise ailelerin vazgeçilmezlerinden biri olur. 
 
     •  Poodle toy cinsi köpekleri tanımlarken sadakati ilk sırada tutabiliriz. Sadece onu sahiplenen bireye değil, aynı evi paylaştığı ve vakit geçirdiği tüm bireylere korumacı ve sadıktır. 
 
     •  Görünüş olarak, kıvırcık ve gür tüyleri olmasına karşın tüyleri dökülmeyen köpekler listesinde ilk sıralarda yer alması ve hipoalerjenik olmaları Poodle toy sahiplenmeniz için önemli bir etken olabilir. 
 
Poodle toy cinsi köpekler oldukça sosyal ve enerjiktir. Egzersizleri ihmal edilmemeli ve aşırıya da kaçılmamalıdır. Bu noktada yazımızın başında da söylediğimiz gibi sahiplenmeden önce kendinize sormanız gereken ilk soru; ‘’Ona gereken zamanı ayırabilir miyim?’’ olmalıdır. Aslında bu soru sadece Poodle toy sahiplenecek olan bireyler için değil diğer cins köpek sahiplenecek olanlar için de geçerlidir. Onlarla vakit geçirmek, onların bize olduğu kadar bizim de onlara uyum sağlayabilmemiz çok önemlidir. 

Benzer Yazılar

Yukarı