Neden Bir Pug Köpeği Sahiplenmeliyim?

Neden Bir Pug Köpeği Sahiplenmeliyim?

Pug Köpeği Farklıdır.

Pug köpekleri oyuncak köpek kategorisindedir. Büyük bir köpeğin sahip olduğu her türlü özelliklere sahiptir. Seyahat etmeyi ve arabada yer almayı çok severler. Ayriyeten apartman dairesinde kolayca yaşama özelliğine sahiptir. Özellikle sahiplerine tutkuyla bağlı olan Pug köpekleri her zaman sevgi gösterisinde bulunurlar.
 

Sevgi Doludur.

Pug köpeği bir kez sahibine bağlandın mı devamlı onun arkadaşı olur. Yaşamı boyunca bu cins sizin her zaman gölgeniz olur. Nereye giderseniz sizin yanınızdan ayrılmaz. Sevgisini sonuna denk belli eder. Her daim kucağınıza gelmeyi sever. Özellikle kış gecelerinde sizin için bir yatak arkadaşı olur. Yalnız yaşlı bir insan kadar horladıklarını unutmamak gerekir.
 

Pug Köpekleri Komiktir.

Puglar köpek dünyasının palyaçoları olarak adlandırılır. Kesinlikle sahibinin seveceği kişilikleri bulunur. Her daim girdiği ortamda dikkat çekmeyi başarır. Özellikle yavru olanları eğlencelidir. Sosyalleşme konusunda sizlere destek sağlar. Onunla yürüyüşe çıktığınız zaman hem kendine hem de size arkadaş bulabilir.
 

Hassas Yapıya Sahiptir.

Puglar hassas ve duygusal bir yapıya sahip olduğundan negatif ve sert olarak verilen eğitimlerden kesinlikle hoşlanmazlar. Duygusal yapıları ve hisleri bulunan akıllı köpek cinsidir. Bazı kişiler eğitimleriniz zor olduğunu düşünebilir. Sevgiyle yaklaşmak eğitimi kolaylaştırır.
 

Puglar Çocukları Çok Sever

Pug köpekleri çocuklu ailelerin ilk evcil hayvan tercihidir. Yaşlılar, kediler, çocuklar ve diğer evcil hayvanlar ile kolayca anlaşır. Onları ısırmaz ve onlarla eğlenmeyi çok severler. Sahibi ve ailede yaşayan herkese koruma iç güdüsüyle yaklaşır. Yeni bir kişiyle kolayca tanıştırabilirsiniz ya da evinize gelen kişiyle kısa sürede iletişim kurabilir. Hatta eğitim alan Puglar eve gelen misafirinizin dikkatini çekmek adına eğlenceli hareketlerde bulunabilir.
 

Pugların Enteresan Gürültüleri Bulunur.

Puglar brakisefatik olan köpek ırklarıdır. Yani geniş düzeyde kafatası bulunur ve burunları yassıdır. Bundan kaynaklı olarak nefes konusunda bazı zorlukları olabilir. Diğer köpeklere göre daha fazla ses çıkartırlar. Özellikle yaşı ilerledikçe horlama tonunda artış olduğunu görebilirsiniz.
 

Puglar Sahibini Dinler.

 
Eğitimi tamamlanmış olan Pug yavrusu ya da yetişkin köpeği siz bir şey söylediğinizde başını öne eğerek dinler. Hatta sizler onun anlayıp anlamadığını ilk etapta çok merak edersiniz. Bu cinsler sizi anlar ve itaatkâr şekilde sizin isteklerinize karşılık verir.
Sonuç itibariyle Puglar her zaman sizin en yakın arkadaşınız olur ve sonsuza kadar sizi koşulsuz şekilde sever.
 

Benzer Yazılar

Yukarı