Neden Bir Terrier Maltese Sahiplenmeliyim?

Neden Bir Terrier Maltese Sahiplenmeliyim?

Malta Köpeği Sevgiyi Aşılar.
 
Malta köpekleri sadakatleriyle bilinir. Evcil hayvanınıza vereceğiniz sevgi size on katı fazlasıyla geri döner. Onun için arkadaşlık ve sadakat ilk sırada yer alır.
 
Uzun Bir Yaşam Sunar.
 
Köpeklerin yaşamı üzerinde yapılan çalışmalar sonucunda Malta ırkının diğer köpek ırklarına göre daha uzun yaşadığı bilinmektedir. Ayrıca sevecen yapılarından kaynaklı olarak sahibinin de ömrünü uzattığı kanıtlanmıştır.
 
Sorumluluk Sahibi Yapar.
 
Malta köpeğini yavruluk sürecinden itibaren beslemek çocuklarınıza hatta genç kişilere sorumluluk verecektir. Malta yavrusuna bakmak ve onu sevmek özellikle küçük yaştaki ev halkı için hayat dersi niteliğindedir.
 
Bağışıklık Sistemini Güçlendirir.
 
Köpekler özellikle dışarıda çimenlerde ve kir içinde gezerler. Bizlere böylelikle birçok mikrobu da getirmektedirler. Bu durum olumsuz gibi algılansa da aslında iyi bir tarafı da bulunur. İnsan olarak bu mikroplara maruz kalmamız sayesinde bağışıklık sistemimiz tetiklenir ve daha hızlı düzeyde iyileşme süreçleri yaşamaya başlarız. Tetikleyiciler her daim hızlı biçimde bağışıklık sistemince ele alınmaktadır. Bundan kaynaklı bağışıklık sisteminin virüs ile bakterilere karşı daha dirençli ve güçlü olması da sağlanır. Bu durumda dışarıdan içeriye girdiğiniz zaman köpeğinizi yıkamanız da önemlidir.
 
Koruma Olanağı Sağlar.
 
Malta köpekleri koruma konusunda oldukça iyidir. Koruma ile alakalı oldukça caydırıcı düzeyde ses çıkartırlar. Yani çevrede ya da evde rahatsız edici bir durum meydana geldiği zaman yüksek sesle sizi uyarırlar.
 
Arkadaş Canlısıdır.
 
Köpekler insanlarla kurdukları arkadaşlıklarıyla tanınmaktadır.  Sadık yapıya sahip olan Malta köpekleri şefkatli olmasıyla da bilinir. Bir kucak köpeği sahiplenmeyi düşünüyorsanız kesinlikle tercihiniz bu yanda olmalıdır.
 
Egzersiz Yapmanızı Sağlar.
 
Malta köpeği sahiplenmek egzersiz ve yürüyüş yapmanıza olanak sağlar. Evcil köpeğinizde düzenli şekilde günlük yürüyüşler yapmanı gerekmektedir. Bu sayede aktif duruma gelir ve sağlıklı yaşam tarzının avantajlarından da faydalanırsınız.
 
Sadakatlidir.
 
Özellikle tek başına yaşayan kişiler için koruma olarak işe yarar. Mülkünüze ve size karşı oldukça koruyucudur. Olağan dışı durumlarda uyarı mekanizması olarak çalışır.
Malta köpekleri sevgi, saygı, hoşgörü, koruma konusunda farklı özellikleri bünyesinde barındırmaktadır. Diğer köpek cinslerine göre sahiplenme oranı daha yüksektir. Küçük boyutlarda olması da bu konuda etken olan faktörler arasında bulunur.
 

Benzer Yazılar

Yukarı