Köpeklerin En Sevdiği 13 Eğlenceli, Kolay Oyunlar

Köpeklerin En Sevdiği 13 Eğlenceli, Kolay Oyunlar

Gelelim can dostumuz ile oyun oynamaya. Keyifli ve adrenalin dolu bir yazı hazırladık.
Kopekler.com olarak 100'lerce, köpekler için bilinen eğlenceli oyunlar içinde en çok tercih edilenleri seçtik.
Yeni oyunlar ve oyuncaklarla dolu.
 
Şimdi en kolay, en eğlenceli, en pratik neşe dolu bir maceraya hazır mıyız :))
 

Köpeklerin En Sevdiği Oyunlar

 

  Saklambaç 1 çocukluğumuzda oynadığımız saklambaç küçük dostumuz için de ideal bir oyundur. Evimizde bizimle ortak bir yaşamı paylaşan köpeklerimiz saklambacı çok sever.
Saklambaçta önce saklanıyoruz ve sonra köpeğimizi her zamanki gibi çağırıyoruz. En basit saklanma alanını seçmemiz önemli burada. Oyuna başlarken dostumuza “Bekle” komutunu öğretmiş olmamız gerektiğini unutmayalım. İlk seferde bizi kolayca bulmasını sağlayıp, oyunu öğrendikten sonra daha gizli yerler bulabiliriz. Köpeklerimiz bizi işitsel komutla bulduğu gibi kokumuzla da bulma yeteneğine sahiptir. Eğer ailemizde bir de küçük çocuk bulunuyorsa bu oyun herkes için çok eğlenceli dakikalara dönüşecektir.
 
 
 
  Plastik Lobut devirme 2  bahçeli bir evimiz veya geniş bir salonumuz varsa plastik lobutlarla oynayacağımız bowling eğlenceli dakikalar yaşamamız için yeterlidir. Köpeklerimiz bir şeylerin peşinden koşturmayı çok severler. Plastik bir top, birkaç lobutu devirmek hem bedensel bir aktivitedir. Çocuklu bir evin üyesiyse köpeğimiz oyun ve oyuncaklar yönünden oldukça şanslıdır.
 
 
 
  Köpüklü banyo keyfi 3 okşanmak, sevilmek, ilgi tüm bunları verebildiğimiz köpeklerimizle, köpüklü su oyunlarıyla vakit geçirmek çok eğlenceli olur. Özellikle yıkanmayı sevmeyen bir dostumuzsa, beyaz köpüklere bulanıp sonra da yıkanmak gizli bir oyuna neden dönüşmesin?
 
 
 
 
  Yakalamaç 4 seçtiğimiz bir oyuncağı köpeğimize verip “kaç,kaç” diye seslenerek uyaralım. Bu ipucunu alan dostumuzla başlayan yakalamaca oyununda köpeğimize vücut dilimizle kovalamanın başladığını bildirelim. Bu aktivite zihinsel antrenman niteliği de taşır. Unutmamalıyız ki köpeğimizin sakinleşmesi için bedensel olduğu kadar zihinsel aktivitelerde gereklidir.
 
 
 
 
  İpe bağlanmış toplar 5 köpeklerimizin uzun süreli yalnız kalmaları bedensel aktivitelerini de yavaşlatıyor. Onlara hareket kazandırabilen en basit oyuncaklardan biri ip bağlanmış toplardır. Bununla oynarken hem bizlerle temas edecek, hem de zıplama,koşma, yakalama gibi efor sarf edebileceği zamanı geçirmiş olacaktır.
 
 
 
 
  Hazine bulma oyunu 6 köpeğimiz belirli komutları almak üzerine eğitim almışsa oyunlar daha keyifli olacaktır. Hazine bulma oyunu için ilk önce “Otur” komutu verilip en sevdiği ödül mamasını saklamamız yeterli. Sonrasında serbest bırakıp oyuncağını veya mamasını bulmasını “kap, hadi, bul” gibi yönergelerle cesaretlendirip, ödüle ulaşmasını sağlayıp eğlenceli dakikalar geçirmesini sağlayabiliriz.
 
 
 
 
  Baloncuk yakalama oyunu 7 ister kendimiz yapalım, istersek satın alalım baloncuk üreterek onları yakalamaya çalışmak herkesin keyifli bir oyuna katılmasını sağlar. Ailenin bütün üyeleri ve köpeğimizle havaya dağılan renkli baloncukları yakalamaya çalışmak, eğlencenin artmasını sağlayacaktır.
 
 
 
 
  Çekiştirme oyunları 8 yavru veya erişkin bir köpek için en keyifli işlerden biri, kumaş çekiştirmek, gazete kağıtlarını parçalamaktır. İşte bu kadar basit bir eğlence için kalın ama dişlerine zarar vermeyecek bir halat ile tut-çek oynayıp, güçlerinizi gülmeye dönüştürebilirsiniz.
 
 
 
 
   Engel atlama 9 ister evimizde ister açık alanda köpeğimizin bir şeylerin üzerinden atlamasını sağlayarak hem fiziksel kondisyonunu yükseltebiliriz, hem de can sıkıntısını yok eder. Yastıkların yükseltilmesi veya küçük tahta engellerin üzerinden atlaması enerjisini doğru şekilde harcamasını kolaylaştıran bir etkinliktir.
 

 
 
  Kong Oyuncağı 10 yemek yerken eğlenilmez diyen varsa bunu tekrar düşünmek gerek. Kong içine konan yemekleri almaya çalışmak köpeğimiz için eğlenceli dakikaları başlatır. Sert kauçuk olan kong düşse bile ses çıkarmaz. Duyarlı olan köpekler bu sesten rahatsız olmadıkları için bu oyuncakla oynamaya bayılır. Aynı zamanda bu oyuncak uzağa fırlatılır. Geri getirilen her sefer için ödül vermeyi unutmamalıyız.
 
 
 
  Park gezileri 11 yorgun bir günün ardından temiz hava da köpeğimizle yapacağımız bir yürüyüş hem dostumuzun sıkıntısını giderecek, hem de kendimizi dinlendirme fırsatı doğuracaktır.
 
 
 
 
  Kauçuk oyuncaklar 12 köpeğimiz bir şeyleri ısırıp, kopartmayı çok sever. Özellikle dişleri kaşınıyorsa evdeki yastıkları parçalamaya başlayabilir. Kauçuk yapısıyla zarar vermeyecek kadar sert, kemirecek kadar yumuşak oyuncaklarla, sıkılan köpeğimiz kendi başına eğlenmeye devam edebilir.
 
 
 
  Yüzmek - suda oynamak 13 köpekler suyla oynamaya bayılır. Bahçeli bir eviniz varsa sulama hortumuyla saatlerce köpeğinizi oynatabilirsiniz. Suyu yakalayabilme telaşında başlayan koşturmaca, hem serinleme, hem oyun oynama ihtiyacını karşılayacaktır. Özellikle denizde top oynamak, frizbi peşinde koşmak sıkılan köpeklerimizin en sevdiği oyunlardandır.
 
 
 
 
 

Yavru Köpekler için Oyuncak Seçimi ?

 
Hayatımıza giren yavru bir köpek, adeta küçük bir bebek gibidir. Sevgi ve ilginin sürekli üzerinde olmasını bekleyen yaramaz, mutlu bir yavru biliyoruz ki tam bir oyun aşığıdır. 
 
Büyümekte olan yavru köpek, yapısına oyuncaklar ile bir araya geldiğinde fiziksel gelişimi olumlu etkilenir. Özellikle ısırmaya karşı oluşan isteği, yavru köpek oyuncaklarıyla giderilir. Kauçuk ve plastik malzemeden üretilen yavru köpek oyuncakları ağız ve diş sağlığının korunması için faydalıdır.
 
Aynı zamanda peluş, düğümlü ipler, tırtıklı toplar, diş kaşıyıcı özelliği bulunan yüzeyi pürüzlü oyuncaklar sayesinde; yavru köpeğimiz hem oyun ihtiyacını giderecek, hem de bizlerle mutlu dakikalar geçirecektir.
 
Evimizde ailemizden bir parça olan köpeklerimizin sağlığı bizler için çok önemlidir. Çocukların da yaşadığı bir evde bulunan köpekler mutlu, huzurlu, sakin yaşantılarını devam ettirir. Yalnız bir bireysel, evimize döndüğümüzde bizi beklediğini bildiğimiz bir dostumuz vardır. Köpekler ve insanların dostluğu öylesine büyüktür ki , bu anlamda pek çok sanatsal kurgu bile yapılmıştır. Köpeklerin koruyuculuğu, sadakati, merhameti ve sevgi beklentileri arada kurulan bağın gücünü gösterir.
 
 
 
 
Basit oyunlar bizlerin ve köpeklerimizin arasında sarsılmaz ilişkiler kurmamızı sağlar. En iyi ve en sadık dost olarak gördüğümüz köpeklerimizle geçirdiğimiz vakit, bizlerin de ruhsal dengelerimizi korumak için çok değerlidir.
 

Benzer Yazılar

Yukarı