Pandemi Nedeniyle Boş Kalan Sokaklarda Onlara Umut Oldular

Pandemi Nedeniyle Boş Kalan Sokaklarda Onlara Umut Oldular

İçinde bulunduğumuz pandemi dönemi bizler için artık dayanılması güç bir hal alsa da sokak hayvanları için daha da zor ve kritik hale geldi. Bu duruma karşı duyarsız kalmayıp hassasiyet gösteren belediye ve kolluk güçleri görevlileri, fazla mesai yaparak  boş kalan sokaklarda yiyecek bulmakta zorlanan aç, susuz kalmış kimsesiz hayvanları elleriyle besleyip, yaşama tutunmalarını sağladılar.
 

Aç Kalan Sokak Hayvanlarının Yanındayız

 
Ülkemizde aylardır devam etmekte olan ve sadece insanları değil doğadaki diğer canlıları da  her açıdan olumsuz etkileyen pandemi süreci, soğuk geçen kış günlerinde dayanılmaz bir hal aldı. Kimsesiz sokak hayvanlarının, kapanan işletmeler ve boş kalan caddelerde yiyecek bulmakta zorlandıkları için sağlıkları tehlikeye girdi. Bu duruma karşı duyarlılık oluşturan aç sokak hayvanlarını doyuran belediye ve kolluk güçleri görevlileri, il merkezinde ve kırsal mevkilerde yemleme çalışmaları yaptılar.
 
 
 
 
 Kedi ve köpekleri elleri ile besleyen görevliler, "Elimizden geldiğince onlara yardımcı olmaya çalışıyoruz dedi. Mevsim ve kısıtlamalardan dolayı yemek bulmakta zorlanıyorlar. Aç kalmaları bu soğuk kış günlerinde yaşamsal faaliyetlerini oldukça güç hale getirdi. Bu içinden geçtiğimiz zorlu süreci el ele vererek beraber atlatmalıyız. Aç kalan sokak hayvanlarının her zaman yanındayız." şeklinde konuştular. Yemleme çalışmalarına katılan fazla mesai yapan görevliler, kapanan işletmelerin beslediği, hayvanseverlerin ekonomik zorluk yaşadıkları için artık mama alamadığı canların hayata tutunmalarında önemli rol oynadılar.
 

Şehir Merkezini Olduğu Gibi Yaban Hayatı da Unutmuyorlar

 
Doğu Anadolu bölgesinde hizmet veren çalışanlar, kış aylarında şehir merkezinde olduğu gibi yaban hayatını da unutmayıp oradaki aç, susuz kalan hayvanlara da yardım ettiler. Canlıların hayatta kalmaları için faaliyetler yürüten Aras Elektrik'in Genel Müdürü Fikret Akbaş, " Her kış doğal yaşamı desteklemeye çalışıyoruz. Ancak pandemi nedeniyle bu sene durumumuz biraz daha farklı. Personellerimiz sokak hayvanlarını elleri ile besliyorlar. Duyarlı çalışanlarımı teşekkürlerimi sunuyorum. İçinde bulunduğumuz pandemi sürecini en kısa zamanda atlatabilmemizi temenni ediyorum.” şeklinde konuştu.
 

Kimsesiz Canlara Umut Oldular

 
Dünyada ve ülkemizde etkisini şiddetli şekilde gösteren virüsün gerçek pandemizedeleri sokak hayvanları oldu. Kısıtlama kapsamında hafta sonu evlerine kapanan insanların beslediği canlar, sokaklarda yiyecek bulamadılar. İşte bu noktada devreye giren gönüllü Aras Elektrik personelleri ve kolluk güçleri, yemek bulamayan kimsesiz hayvanları besleyerek, hayatta kalmalarına sağlayıp, onlara umut oldular.
 

Benzer Yazılar

Yukarı