Pug Cinsi Köpeği Gününü Nasıl Geçirmeli?

Pug Cinsi Köpeği Gününü Nasıl Geçirmeli?

Her evcil köpek kendine özgü bir birey olarak karşımıza çıkar. Yine her köpek kendine has tuhaflıklar ve karakter özelliklerine sahiptir. Pug köpekleri de sevecenlikleriyle tanınan ve ailelere uyum sağlayan köpeklerdir. Ailelerin sahiplendiği Pug köpek ırkı her daim ilgi, alaka ve şefkat bekler. Bu detayları göremeyen köpekler zaman içinde psikolojik anlamda sorun yaşamaya başlar. Bunun önüne geçmek ve köpeğinizle verimli vakit geçirmek adına bir günü nasıl geçirmeniz gerektiğini bilmek önemlidir. Özellikle çalışan aileler evcil hayvanları daha fazla sahiplenirler. Bu tarz ailelerde evcil hayvanlara ayrılan vakit genelde Pazar günleridir. Hafta tatilinde Pug ırkı köpeğinizle kaliteli ve doğru şekilde aktiviteler yaparak hem onun hem de kendinizin sağlığını destekler ve gelişim konusunda fayda sağlarsınız.
 

İletişiminizi Samimi Şekilde İlerletin.

Pug köpekleri sahiplerine çok bağlı olduğundan dolayı aktivitelerinde her daim birlikte olmak isterler. Özellikle de onlara bir şeyler kanıtlamak olabildiğince önemlidir. Gün içinde ya da Pazar tatilinde onunla yapacağınız aktivitelerde samimiyeti ilerletmek adına mutlaka göz temasında bulunun. Samimiyet onun ruhsal açıdan zenginleşmesine olanak sağlar.
 

Sosyalleşmesine Olanak Sağlayın.

Pug ırkı hızlı ve samimi şekilde arkadaşlık kurar. İnsanlarla arası iyi olduğu için sosyalleşmeyi sever. Bu konuda ona ortamlar hazırlarsanız psikolojik açıdan rahatlamasını sağlarsınız. Bu sayede Pug köpeğinizin enerji seviyesini de dengede kolayca tutarsınız.
 

Seyahate Çıkmalısınız.

Pug köpeğinizle vakit geçirmek adına onunla seyahat etmelisiniz. Bu aktivite tabii ki sadece pazar gününe sabitlenmemelidir. Köpeğinizin göreceği yeni yerler ve buraları sizinle dolaşması zihinsel bakımdan gelişmesi konusunda fayda sağlar.
 

Koklamasına İzin Verin.

Pug köpekleri de diğer köpek ırkları gibi koklama oyunlarını fazlasıyla sever. Özellikle bir kıyafete parfüm sıktıktan sonra onu saklarsanız. Bulmak için tüm gücüyle çaba harcayacaktır.
 

Baloncuk Oyunu Oynar.

Çocuklarımız baloncukla oynamayı sever. Köpeklerde çocuklarla gibi baloncuk oyunlarına bayılır. Baloncuk kovalayan köpekler eğlencenin dibine kadar gider.
 

Frizbi Oynayarak Vakit Geçirin.

Frizbi aletinin havada uzun süre kalmasıyla oynanır. Bu oyun sayesinde köpeğiniz havada yakalamak oyunu oynar. Topu normal biçimde toplamasından farklı bir oyundur. Uzağa atılan frizbiyi getirmekten çok hoşlanırlar. Özellikle çocuklarla bu oyun köpeğiniz için mükemmel bir egzersiz olur. Köpek sahibi kişilerinde hareket etmesini sağlar.  Sağlık açısından mükemmeldir.
 

Doğada Birlikte Gezi Yapın.

Her köpek ırkında olduğu gibi Pug köpeği de ev dışında vakit geçirmekten hoşlanır. Enerjisini en doğru biçimde atması için düzenli yürüyüş için onu dışarıya çıkartın. Özellikle çocuklu ailelerin hafta sonları yapacakları uzun yürüyüşler oldukça verimli şekilde geçer. Hem çocuklarınız hem de köpeğinizle vaktinizi doğru şekilde değerlendirmiş olursunuz. Ormanlık alanlarda, parklarda ya da yürüyüş yollarında zaman geçirmek mümkündür. Köpeğiniz yürürken çocuğunuz bisikletine ya da kaykayına binebilir. Doğada gezinti günlük egzersizini yapması konusunda da fayda sağlayacaktır.
 

Köpekler Üzerinde Oyunun Önemi

 
     •  Oyun köpeklerin zihinsel bakımdan uyarılmasına olanak sağlar.
 
     •  Enerjilerini yakmasının en kolay yoludur.
 
     •  Köpeğinize düzenli şekilde oyun oynattığınız zaman yeni beceriler elde eder. Ayrıca becerilerin kazanılması sonucunda verilen ödüller onun mükemmel hissetmesine olanak sağlar.
 
     •  Oyun her daim eğlencelidir. Oyun insanlarda olduğu gibi köpeklerde de yaşam kalitesini arttırır.
 
Oyun oynarken sabır en önemli aracınız olmalıdır. Özellikle yeni sahiplenilen köpeklerin size alışması zaman alabilir. Etkili biçimde iletişim kurmak adına sevgi göstermeniz şarttır. Böylelikle eğitim verebilir ve doğru oyunlar oynayabilirsiniz. Her köpek her oyunu sevmez. Özellikle kendi köpeğinize en uygun olan oyunların seçmeniz gerekir.

Benzer Yazılar

Yukarı