Pug Köpeği Arkadaş Sever mi?

Pug Köpeği Arkadaş Sever mi?

Pug köpekleri kucaklanmak ve sevilmek adına nefes alan bir ırktır. Uyandıkları andan itibaren insanların dokunmalarını isterler. Zaten iki bin seneyi aşkın süredir de refakatçi köpek olarak günümüze kadar yetiştirilmiştir. Bu nedenle onlar için ailelerine ve çevrelerinde bulunan insanlara yakın olmaktan daha doğal bir şey bulunmaz. Köpeklerin çoğunluğu çevresindeki insanları ve sahiplerini güven ve sevgi için arar. Bu köpeklere bakıldığı zaman Alfa köpeği detaylarını görmek mümkündür. Puglar ise bunun tamamen ötesine geçer. Her daim fiziksel açıdan dokunuş ve yakınlık isterler. Mümkün olduğunda uzanırken ya da otururken tam temaslı kucaklamayı tercih edeceklerdir. Hatta birçok Pug sahibi otururken köpeğini ayaklarının üzerinde yatma ya da oturma pozisyonunda görebilir. Bu cins sadece sahibine karşı değil evde yaşayan diğer insanlara, çevrede bulunan kişilere ve diğer evcil hayvanlara karşı da arkadaş canlısı şekilde davranır.
 

Arkadaş Canlısı Olduğunu Gösteren Detaylar

 

Espiri Anlayışı Bulunur.

Pug köpeği olan kişilerin çevresindeki insanlar onun komedyen olduğunu ifade eder. Tabii ki bu duruma farklı görünümleri de destek sağlamaktadır. Bir köpek komedi dünyasında yer alsaydı kesinlikle boksör yani Puglar olurdur. Pugların eğlence anlayışları sayesinde arkadaş kazandıkları da bilinir. Evinize gelecek olan arkadaşınız ya da evcil bir hayvanla kısa zamanda kaynaşabilir. Bu durum onların arkadaşı ne kadar sevdiğinin de bir göstergesidir.
 

Sevmek Onlar İçin Vazgeçilmez Bir Durumdur.

Pug köpekleri sahipleri, arkadaşları ve evcil hayvanlarla güçlü şekilde bağ küraralar. Aileleriyle kucaklaşmayı ve onların hayatına katılmayı seven küçük boyutlu köpeklerdir. Her yaştan insan ve evcil hayvanla mükemmel düzeyde uyumludur. Onlarla oynayacak olan çocuklarla vakit geçirmeyi severler. Çoğu zaman yeni insanlarla tanışmayı severler ve onların gözdesi olmak adına sevgi gösterirler. Özellikle bebek ve çocuklara karşı nazik davranırlar. Pug köpeklerinin hemen hemen hepsi aileleriyle mutlu yaşayarak güçlü düzeyde bağ kurar.
 

Davranışları Kedilere Benzer.

Pug köpeği bakan kişiler bu ırkın bir kedi gibi uysal ve sevimli olduğunu söylerler. Ev konforunu kediler kadar severler. Evde tek kalabilmeleri, kendilerini sevdirmeleri ve sizinle yahut çevresindeki başka kişilerle bağ kurma çabası benzerlikler göstermektedir.
 

Diğer Hayvanlarla da Arkadaş Olurlar.

Pug köpekleri savaşmak yerine arkadaş olmayı tercih ederler. Bundan dolayı sadece sahibi ve onun çocuklarıyla değil diğer evcil hayvan türleriyle arkadaş canlısı şekilde geçinirler. Yavruluk döneminden itibaren evde bir kediyle ya da bir kuşla sorunsuz şekilde yaşamaya başlayabilen bir cinstir.
 

Benzer Yazılar

Yukarı