Pug Köpekleri Kedilerle Nasıl Anlaşır?

Pug Köpekleri Kedilerle Nasıl Anlaşır?

Pug köpekleri kediler ile iyi geçinen ırklar arasında yer alır. Yalnız bu durum köpeğin kişiliğine bağlı olarak da değişkenlik gösterir. Hayvanların hepsinin kendilerine özgü olan kişilikleri bulunur ve bazı Pug'lar kedilerden korkabilir. Pug'un karakteri onu harika bir evcil hayvan yapar. Sadıktır ve uygun düzeyde yetiştirildiği zaman diğer evcil hayvanlarla mutlu şekilde yaşayabilir. Pug köpeğiniz varsa ve eve kedi getirecekseniz öncelikli olarak onu doğru şekilde tanıtmalı ve aralarında iletişim kurmalarını sağlamanız gerekir. Ardından mükemmel bir ikili olarak yaşamlarını sürdürürler.
 

Pug Köpeğine Kedi Nasıl Tanıtılır?

 

Birden Çok Kişi Olun.

Kediyi eve getirdiğiniz zaman ev içinde tek başınıza olmayın. Yani her evcil hayvan için bir kişi olmalısınız. Eğer birden fazla kişi olma imkânı bulunmuyorsa da kesinlikle endişeye kapılmayın çünkü kediler kendi alanları istila edilmezse sorun yaratmazlar. Kediler ilk tanışmalarında tıslama sesi çıkartarak Pug'unuz surat bölgesine atlayabilir. Köpeğiniz dışarıya çıkmış gözleri kesinlikle zarar görmemelidir. Bu durumun önüne geçmek adına iki kişi olmak daha mantıklıdır.
 

Pug'unuzun Eğitimli Olduğundan Emin Olun.

Pug köpeğinizin yanına farklı bir evcil hayvan getirmeden önce doğru eğitim aldığından emin olmak çok önemli bir detaydır. Eğitim kapsamında köpeğiniz otur ve kalk komutlarını mutlaka bilmelidir. İlk tanışmada kedi korkarsa bu komutları kullanmak çok işinize yarar.
 

Tasma Kullanmayı İhmal Etmeyin.

Pug köpeğinizi kediyle tanıştırmanın en sağlam yollarından bir tanesi tasma kullanımı yapmaktır. Bu sayede köpeğiniz üzerinde olan kontrolü kesinlikle kaybetmezsiniz. Pug kediye çok fazla yaklaştığı zaman onu kolayca geriye çekebilirsiniz. Birbirlerine alıştıktan sonra tasma kullanımını bırakabilirsiniz.
 

Onları Küçük Alanda Tanıştırın.

İki evcil hayvanın tanışmasını küçük bir misafir odasında gerçekleştirebilirsiniz. Hatta odanız büyükse küçük bir çocuk kapısı kullanımı bile yapabilirsiniz. Küçük alanda tanışmaları birbirlerinin kokularına alışmalarına olanak sağlar.
 

Pug'lar ve Kedilerde Yemek Zamanı

Pug köpeğiniz ve kediniz birbirine alıştıktan sonra aynı alanda yemeklerini tüketebilir. Bu konuda sorun yaşanmaya başlandıysa kesinlikle farklı alanlar belirlemeniz gerekir. Evcil hayvanların hiçbirisi yiyeceklerinin çalınmasını istemez. Hatta köpekler bu konuda agresif davranabilir. Alışma sürecinde bu detayın gözlemlenmesi gerekir.
 

Pug'lar ve Kedilerde Uyku Zamanı

Bazı evcil hayvanlara sahipleri yataklarında yatma izni verir. Eğer sizde onlardan bir tanesiyseniz yatağınıza bir misafiriniz daha gelecek demektir. Yalnız bu durum köpeğiniz için kıskançlıkta meydana getirebilmektedir. En doğru olanı kedinin ve köpeğin kendi yataklarında zaman geçirmesi olmalıdır.
 
Pug köpekleri genel anlamda kediler ve diğer evcil hayvanlarla kolayca iletişim kürara ve senelerce mutlu şekilde yaşar. Önemli olan köpeğiniz eğitim almış olmasıdır.

Benzer Yazılar

Yukarı