Pug Köpeklerine Kimler Sahip Olmalıdır?

Pug Köpeklerine Kimler Sahip Olmalıdır?

Pug köpeği sahiplenmeyi düşünüyorsanız öncelikli olarak aşağıda bulunan detaylarla baş edip edemeyeceğinizi düşünmeniz gerekir. Sorunlarıyla başa çıkan ve eğiten kişiler oldukça kolay şekilde ailesi içinde köpeğinin ev içinde yer aldığını görebilir.
 

Her Yerde Sahibini Takip Eder.

Kucak köpeklerinin genel davranışlarından hoşlanmayan bir kişiliğe sahipseniz Pug cinsi köpek sahiplenmeyi iki defa düşünmeniz gerekir. Mutfağa, tuvalete ya da banyoya girdiğinizde yanınızda kuyruğunu sallayarak gezer. Oturduğunuzda ise direkt olarak kucağınızda yer alır. Puglar sevilmeyi ve sahibini yanında olmayı fazlasıyla severler. Yapıları oldukça şefkatlidir.
 

Sağlık Sorunları Yaşamaya Eğilimlidirler.

Pug köpekleri belli başlı kalıtsal hastalıklarla karşılaşabilirler. Satın aldığınız yavrunun beslenmesine ve veteriner hekim kontrollerine dikkat ettiğiniz sürece sağlık sorunu meydana gelmez. Özellikle dikkat edilmesi gereken sağlık sıkıntıları arasında;
 
     •  Göz çizikleri, gözleri dışarıya doğru olduğundan meydana gelebilir.
 
     •  Gıda alerjisi, veteriner hekimin onaylamadığı ev yemeklerinin verilmesinden kaynaklı sık meydana gelir.
 
     •  Aşılara tepkiler verme 
 
     •  Yüz bakımı yapılmasından oluşan enfeksiyonlar, yüz bölgelerinin kırışık alanlarının düzenli temizliğinin yapılmamasından kaynaklı oluşur.
 
     •  Nefes alma sorunları
 
     •  Eklem sorunları
 

Etrafa Çok Döküntü Yapabilirler.

Pug köpekleri eğitimlerinde dağıtma, çiğneme ve saldırma konularında davranışlar düzene sokulmazsa eve geldiğinizde birçok alanın dağıldığını, çoraplarınızın çiğnemediğini ya da bir süs eşyasının kırıldığını görebilirsiniz.
 

Koşturmayı Severler.

Pug köpekleri sahipleri ya da diğer aile üyeleri eve geldiği zaman koşturarak üzerine atlamayı severler. Bu durumda çıkan sesler apartmanda size sorun yaratabilir. Yalnız eğitildiklerinde bu durumun önüne geçilmesi mümkündür. Puglar avcı köpek türlerinden olmadığından dolayı kolaylıkla eğitim alırlar. Avcı köpek olmaması onların akıllı olmadıkları anlamına kesinlikle gelmemelidir.
 

Puglar Her şeyi Tüketebilirler.

Pug köpekleri sakız, lolipop, makarna, çörek, et yemekleri yani sizin yemek için kendinize hazırladığınız her şeyi yiyebilirler. Bu durum sağlık sorunlarının oluşmasına neden olurken obez olmasına da yol açar.
 

Puglar Aşk Böceğidir.

Pug köpeği sahiplenecek kişilerin en iyi arkadaşı evine getirdiğini bilmesi gerekir. Sahibini ve diğer aile üyelerini sevmekten vazgeçmeyen bu ırk her zaman sizleri mutlu etmek adına çalışır. İnsanları yatıştırmak ve yalamak için uğraşır. Siz yatakta uyurken salyaları ve öpücükleriyle uyanmanız mümkündür. Hatta birçok Pug köpeği sahibinin yatak ucunda yatmayı tercih eder.
 

Benzer Yazılar

Yukarı