Pug Köpekleri Apartmanda, Dairede ve Bahçe Yaşamak İçin Uygun mudur?

Pug Köpekleri Apartmanda, Dairede ve Bahçe Yaşamak İçin Uygun mudur?

Pug köpekleri bahçeli ve bahçesiz evlerde, dairelerde ve apartmanda sıkıntı yaşamadan bakabileceğiniz evcil hayvan kategorisinde ilk sıralarda yer alır. Bu cins her ortama uyum sağlayan özelliklere sahiptir. Sizler ona sevgi ve bağlılık gösterdikçe daha mutlu olur. Zaten yapı olarak da sahibinin kucağında oturmayı ve yatmayı sever. Pug köpeklerini evlerde yaşamaya uygun yapan birçok özelliği bulunur.
 
     •  Pug köpekleri oldukça az yer kaplar.
 
     •  Pug köpekleri için ekstra egzersiz zamanları gerekmez. Egzersize çok ihtiyaç duymadıkları içinde birçok kişi tarafından tercih ediliir
 
     •  Onlara havlamamayı öğretmek kolaydır. Bu sayede komşuların rahatsız olmasının önüne geçilir.
 
     •  Her daim dost canlısıdır. Agresif tarafı bulunmaz.
 
     •  Oldukça sosyal olan Puglar arkadaşlarınız, komşularınız ve diğer evcil hayvanlarla iyi geçinir.
 
     •  Küçük boyutları sayesinde istediğiniz her yere götürmeniz mümkündür.
 
     •  Lazımlık kullanımı eğitimle verilebilir.
 
Pug köpeklerine beslenme ve sağlık kontrolleri açısından gereken özeni gösterdiğiniz zaman sahibiyle her yerde yaşamaktan mutluluk duyar.
 

Puglar İçin Tuvalet Eğitimi

Her canlıda olduğu gibi Pug köpeklerinde de tuvalet kullanımı eğitimle verilir. Eğitim aşamasında mutlaka şiddetten ve bağırmadan uzak bir yol izlenmesi gerekir. Puglar evde uzun süre yalnız kalma özelliğine sahip olduğundan tuvalet konusunda evin birçok alanına gazete sermeyle başlamanız gerekir. Çünkü köpekler tuvaletlerini evde görünmeyen alanlara yapmayı severler. Gazeteler kanepe arkalarına ya da masa altlarına konulduğunda ve sizler bunu köpeğinize belirttiğinizde yerini öğrendiğini zaman içinde fark edebilirsiniz. Özellikle alışma konusundaki zaman dilimini kısaltmak isterseniz koku spreyleri kullanımı işinizi kolaylaştıracaktır. Köpeğinizi eğitim aşamasında kızdığınız zaman çok hafif düzeyde popo kısmına vurarak davranışınızı belli edebilirsiniz. Bu detay eğitimin hızlanmasını da sağlar.

Benzer Yazılar

Yukarı