Puglar Bebekler ve Çocuklarla Nasıl Geçinir, Tehlikeli Bir Durum Meydana Gelir mi?

Puglar Bebekler ve Çocuklarla Nasıl Geçinir, Tehlikeli Bir Durum Meydana Gelir mi?

PUG MOPS YAVRUMUZ EV DOĞUMU
Pug
3000₺
Ölücüler yazmasn
Pug
3000₺
Siyah erkek
Pug
0₺
Pug köpekleri çocuklar ve bebeklerle iyi geçinme özelliğine sahip bir cinstir. Çünkü Puglar arkadaşlığı sever. Özellikle çocukları oyun arkadaşı olarak benimserler. Yeni doğan bebeklerle ilişkilerinde belli dönem gözetim altında kalmaları daha doğru olur. Yeni doğanlarla ya da çocuklarla bırakılacak olan köpeklerin eğitim almış olması en önemli detaydır. Bu evcil hayvanların hareketli, eğlenceli ve sevgi dolu yapısı çocukların ilgisini çeker. Zarar vermeyecek şekilde oyun oynamayı tercih eden Pug köpeklerini genelde çocuklu aileler sahiplenmektedir. Yalnız gözleri oldukça hassas olduğundan dolayı çocuklarınızla oyunlarında dikkatli olmak gerekir.
 

Pugunuza Yeni Doğan Bebeği Nasıl Tanıtmalısınız?

 
Pug köpeğinize yeni bir aile üyesinin evinize geleceğinizi yavaş yavaş belirtmeniz gerekir. Bu konuda önceden planlama yapmak ve planlanan detayları en kısa sürede hayata geçirmek gerekir. Hazırlık aşamasında aşağıda bulunlar dikkate alınmalıdır.
 
     •  Pugunuza genel sağlık kontrolü yaptırın. Bebek gelmeden önce mutlaka detaylı bir sağlık kontrolü yaptırmanız gerekir. Puglar belli başlı sağlık risklerine sahip oldukları için bu detay gerekir. Yeni doğan bebeğin getirdiği sorunluluklar ve köpeğiniz kötü giden sağlığını bir arada yürütmek zorlayıcı olabilir. Köpeğinizde anormal bir durum mevcutsa veteriner hekimle konuşun, programlı bir şekilde tedavi planı hazırlayın.
 
     •  Köpeğinizi bebek kokusuna duyarsızlaştırın. Köpekler bu konuda oldukça duyarlıdır. Bu konuda internet üzerinden satılan birçok eşya bulunur. Bebek gelmeden önce evin içine ikinci el bebek eşyalarından koymak köpeğinizin kokuya alışmasına olanak sağlar. Bu sayede kolaylıkla alışma süreci atlatılır.
 
     •  Pug köpeğinizi bebek sesine karşı duyarsızlaştırın. Köpeğinizi kokuya duyarsızlaştırdığınız gibi sesine de duyarsızlaştırmanız gerekir. Bebek gelmeden önce yeni doğan ağlayan sesi dinlenmek alışmasını sağlar. Hatta bu durum aile olarak sizler içinde zihinsel bir uygulama olur.
 
     •  Bebek mobilyalarına karşı duyarsızlaştırın. Pug köpeğiniz daha önceden eşyalara alışması adına mobilyaları ve diğer bebek eşyalarını satın almayı son dönemlere bırakmayın. Odanın yavaş yavaş değişime uğraması köpeğinizin rahat etmesini sağlar.
 
     •  Köpeğinizin saldırgan davranışı varsa eğitim aldırın. Pugda bebeğiniz için tehlikeli olabilecek olan ufak agresif davranışlar varsa düzene sokmak adına eğitim aldırın ya da eğitime hemen başlayın.
 
Yukarıda bulunan detayların uygulanmasından sonra evinize gelecek olan yeni aile üyesini köpeğiniz sizin kadar neşeli ve olumlu karşılayacaktır.
 
VONALP PET GARANTİSİ İLE 500TL İNDİRİM..
Pug
A KALİTE SÜTLÜ KAHVERENGİ PUG YAVRULARIMIZ
Pug
%100 SAFKAN PUG YAVRULARI...
Pug
Sizden Gelen Yorumlar 0 Adet

Haydi !
Bizimle bilgini paylaş / Soru sor

Yukarı