Kullanışı En İyi 10 Köpek Taşıma Çantası

Kullanışı En İyi 10 Köpek Taşıma Çantası

Evcil hayvanlar için en önemli ihtiyaçların başında gelen taşıma çantaları için aslında bir çok model ve farklı çeşitler bulunur. Bunlar ise köpeğin boyu, kilosu ve cinsine göre farklılık gösterir.
 
Eğer sizde köpeğiniz için taşıma çantası arıyorsanız bu yazımız tam size göre diyebiliriz, dostunuzun için boyuna, kilosuna ve cinsine uygun bir taşıma çantasını bu yazımız ile karar vererek temin edebilirsiniz.

Köpek Taşıma Çantası Nasıl Olmalı 

 
Taşıma çantaları daha çok küçük köpek cinsleri için kullanılan aksesuarlardır. Köpeğiniz ile dolaşmak demek mutlaka tasmalı bir şekilde gezintiye çıkmanız anlamına gelmez. Bazen dostunuzla uzun bir yolculuğa ya da acil dışarı çıkmanız gerekebilir. Yavrunuzu günlük hayatınızın bir parçası haline getirmek üzere geliştirilmiş taşıma çantası ile onu yanınızdan hiç ayırmanıza gerek kalmayacak.
 
 
 
 
Peki, kullanışlı bir köpek çantası nasıl olmalı?
 
 Köpek taşıma çantası, sahip olduğu özelliklerle küçük yavrunuzun ihtiyaçlarını karşılamalıdır. 
 
 Taşıma çantası, dostunuzun konforunu ön planda tutmalı, işlevsel olmalı ve yavrunuzun eşyalarını kolay taşımanızı sağlayan bölmeleri bulunmalıdır. 
 
 Köpeğinizin seyahat sırasında dışarıyı görmesine izin verecek pencere gibi detaylar içermelidir. 
 
 Yavrunuz için tercih edeceğiniz taşıma çantası, bebeğinizin sağlığına zarar verecek materyaller içermemelidir. 
 
 Çanta, ne çok küçük ne de çok büyük,  köpeğin boyu, kilosu, yaşı ve cinsi ile uyumlu olmalıdır. 
 
 Köpek taşıma aksesuarı; tasarımından askısına, tutma kolundan bağlantı elemanı ve cep gibi küçük detaylarına kadar kullanım rahatlığı sunmalıdır. 
 
 Sevimli dostunuzu, mevsim koşullarının olumsuz etkilerinden korumalıdır. 
 
 Kolay temizlenmeli, kir, kıl ve leke tutmamalıdır.
 
 Tüm bu özellikleri taşıdığı ve kullanışlı olduğu için en çok tercih edilen köpek çantası modelleri şunlardır: 
 

1. Deri Pet Taşıma Çantası 

 
 
8 kg’a kadar olan evcil hayvanlarınızı taşıyabileceğiniz bu şık ürünle sevimli dostunuzu, omzunuzda ya da elinizde taşıyabilirsiniz. İçinde sabitleme kayışı bulunan deri pet taşıma çantası modelleri, kalın süngeri ve yumuşak iç dokusu sayesinde köpeğinizin seyahat esnasında ürkmemesini ve kendisini güvende hissetmesini sağlar. Aşı karnesi, su şişesi, mama gibi eşyalarınızı taşımınız için düşünülmüş olan cepler kullanım kolaylığı sunar. Oldukça şık ve kaliteli bir üründür. 
 
 
 

2. Köpek Taşıma Sırt Çantası 

 
 
Ferplast, Gulliver, Petbag, Trixie, Petstages gibi ünlü markalar tarafında köpeğinizin ihtiyaçları düşünülerek tasarlanmış sırt çantaları, onlara özgür seyahat imkanı tanıyor. Sırt çantası şeklinde dizayn edildiği için bu ismi alan köpek taşıma ürünleri, ergonomik yapısı sayesinde köpeğinizi yorulmadan taşımanızı sağlıyor. Genellikle 15 kg’dan küçük köpekler için kullanılan sırt çantası modelleri, petinizin çevreyi seyretmesini sağlayan kamera, pencere, file detaylarıyla dikkat çekiyor. Su geçirmez ve leke tutmaz kumaştan üretilen ürün; bisiklet sürerken, yürüyüş yaparken ya da seyahat ederken ufak ırkların taşınması için uygundur. 
 
 
 

3. Köpek Taşıma Omuz Çantası 

 
 
Köpeğinizin rahatını ön planda tutan omuz çantaları, sıradan bir çanta görünümüne sahiptir. Omuz bandı, sevimli petinizi sıkı bir şekilde kavramanızı ve güvenli şekilde taşımanızı sağlar. Kaliteli ve su geçirmez kumaştan üretilmiştir, yumuşak bir tabana sahiptir ve köpeğinize ekstra konfor sunar. Kısa güvenlik kayışı ile köpeğinizi çanta içine kolayca sabitleyebilirsiniz. File bölümleri, bebeğinizin ihtiyacı olan temiz havayı sağlar, kullanımı son derece kolaydır. 
 
 
 

4. Şeffaf PVC Köpek Taşıma Çantası 

 
 
Küçük ırk köpeklere özel bir üründür. Havalandırma pencereleri sayesinde temiz hava sirkülasyonu sağlar. Çok hafiftir, taşıması kolaydır. Yumuşak taban özelliğiyle köpeğinizin yolculuk sırasında rahat etmesine imkan tanır. Farklı renk seçenekleri vardır. İç kısımda bulunan  metal tasma klipsleri ve güvenlik kayışları sayesinde sevimli dostunuzu çanta içinde kolayca sabitleyebilirsiniz. PVC malzemeden üretilmiştir. Pet Style Flybag, Lepus, Pet Bretty Bacco, Keyf, Miapet gibi markaların şeffaf PVC köpek taşıma çantası modelleri, evcil hayvan sahipleri tarafından tercih edilen ürünlerdir. 
 
 
 

5. Fileli Köpek Taşıma Çantası 

 
 
Fileli köpek çantaları; güzel yavrunuzu sırtta, elde ya da omuzda taşıma imkanı sunar. İşlevsel ve kullanışlı ürünlerdir. Leke ve kıl tutmayan kumaştan üretildikleri için temizlikleri çok kolaydır. Yan tarafında bulunan cepler, kişisel eşyalarınız ile birlikte sevimli dostunuzun malzemelerini de taşımanızı sağlar. Ön cephesi fileli olan taşıma çantası, evcil hayvanınızın stres olmasına izin vermez.  Su geçirmez özelliği sayesinde yağmurlu havalarda da rahatlıkla kullanılabilir. 
 
 
 

6. Köpek Taşıma Kutusu 

 
 
Küçük ırk köpeklerin taşınması için geliştirilmiş olan köpek taşıma kutusu, demonte olabilen alüminyum iskelet sistemine sahiptir. Kutunun ön tarafı yavrunuzun rahat uyumasını sağlayacak şekilde büyüyebilir. Özellikle uzun yolculuklar ile kamplarda kullanım için uygun bir üründür. çok sağlam ve dayanıklıdır. kir tutmayan, kolay temizlenen polyester kumaş kullanılmıştır. Üç tarafının filedir ve sürekli temiz hava sirkülasyonu sağlar. Yatak kısmı çıkarılabilir ve yıkanabilir. 
 
 
 

7. Bisiklet Köpek Taşıma Çantası 

 
 
Vacation, Danny Karl ya da Trixie bisiklet köpek taşıma çantası ile evcilinizi yanınızdan ayırmadan sürüş keyfinize devam edebilirsiniz. Bisikletinizin ön kısmına bağlanabilen ürünü normal taşıma çantası olarak da kullanabilirsiniz. Sağlam ve dayanıklı malzemeden üretilmiştir. Hızlı ve kolay takılıp çıkarılabilen ürünün içinde kısa tasma kayışı bulunmaktadır. Sahip olduğu yan cepler sayesinde köpeğinizin su, mama, aşı kartı gibi eşyalarını taşımanızı kolaylaştırır. 
 
 
 

8. Çekçekli Köpek Taşıma Çantası 

 
 
Tekerlekli  ve çekme kollu taşıma çantası, köpeğinize ekstra rahatlık ve konfor sağlayan bir çanta modelidir. Geniş ve kullanışlı yan cepleri sayesinde köpeğinizin ihtiyaçları ile birlikte  kendi eşyalarınızı da rahatlıkla saklayabilirsiniz. Trixie, Lavista, Pet Pretty, Ferplast, Petgo gibi markalar tarafından geliştirilmiş şeffaf ve fileli çeşitleriyle seyahate çıkacak pet sahiplerinin tercih ettiği bir modeldir.
 
 
 

9. Köpek Taşıma Kafesi

 
 
Küçük ve sevimli dostlarınızı güven içinde taşımak için tercih edebileceğiniz taşıma çantası modellerinden birisi de köpek taşıma kafesidir. Sert galvaniz malzemeden üretilen kafesler evcil hayvanınızı güven içinde taşımanızı sağlar. Kafes içinde bulunan su ve mama kabı sayesinde dostunuzun ihtiyaçlarını kolayca karşılayabilirsiniz. Küçük afacanlar için geliştirilmiş bu ürünü uçak yolculuklarında da rahatlıkla kullanabilirsiniz. 
 
 
 

10. Alüminyum Köpek Taşıma Kafesi 

 
 
Sağlam ve dayanıklı yapısı ile dikkat çeken alüminyum köpek taşıma kafesi, küçük dostlarınızı güvenle taşımanızı sağlar. Alüminyum kompakt panelleri bulunan ürün, köpeğinizin görüş alanını kapatmaz, küçük dostlarınızın rahat yolculuk yapması için tasarlanmıştır. Otomobilinizin bagaj kısmına kolaylıkla uyum sağlayan köpek taşıma kafesi, özel kuşakları sayesinde sabitlenir ve güvenli yolculuk imkanı sunar. Kilitli kapısı bulunan alüminyum taşıma kafesi içinde yıkanabilir özellikte termal battaniye bulunmaktadır. 
 
 
 
 

Köpek Taşıma Çantası Nereden Alınır 

 
 
 
Köpeğinizle keyifli bir yolculuğa hazırlanıyorsanız ihtiyacınız olan taşıma çantasını petshop lardan temin edebilirsiniz. Ayrıca birçok büyük markette pet ürünleri satışı yapılmaktadır. İsterseniz sevimli dostunuz için bu ürünlere internet üzerinden de kolaylıkla sahip olabilirsiniz. 
 
 

Benzer Yazılar

Yukarı