Terrier Maltese Çocuklar ve Bebeklerle Beraber Durduğunda Tehlikeli Bir Durum Olur Mu?

Terrier Maltese Çocuklar ve Bebeklerle Beraber Durduğunda Tehlikeli Bir Durum Olur Mu?

Terrier Maltese köpekleri yapı itibariyle çocuklarla iyi iletişim kuran ve onları seven evcil hayvanlardır. Fakat küçük bebeklerle yalnız bırakılması konusunda dikkat edilmelidir. Bu ırk oldukça hareketli bir yapıya sahip olduğundan dolayı küçük bebeğiniz arkasından koşarken zarar görebilir. Yani bir yetişkin tarafından kesinlikle takip edilmelidir. Özellikle küçük köpek cinsinin nasıl davranacağını anlayabilen ve bilen çocuklu ailelerin sahiplenmesi daha uygun olacaktır. Çocuklu ailelerde sosyalleşme konusunda fayda bulan Malta köpekleri sevgi gösterisinden hoşlanırlar. Özellikle çocuklu ailelerin dışarıda yapılan yürüyüşlerinden eğlenceli vakit geçirmesine olanak sağlar. Ayriyeten sahipleneceğiniz köpeğinizin tehlikeli bir durum meydana getirmemesi adına eğitime önem vermeniz bebeğiniz yahut çocuğunuz açısından önemli bir detaydır.
 
Çocukların ve Bebeklerin Gelişimleri Üzerinde Etkileri
 
Malta ırkının sevecen ve uyumlu olması sayesinde çocuk ile bebek gelişiminde olumlu etkileri de tartışılmaz hale gelmiştir. Özellikle belli bir yaşa gelen çocukların;
 
  •     Sorumluluk sahibi olması
  •     Paylaşım yapması
  •     Disiplin sağlanması
  •     Sakinlik durumları
  •     Özgüven kazanmaları
 
Tarzındaki davranışlarından sağlıklı düzeyde gelişim sağlanır. Bunun yanı sıra evcil hayvanları sevme ve onlara özen gösterme konusunda da önemli düzeyde rolleri bulunur. Tüm bu etkilerin yanı sıra bağışıklık sisteminin kuvvetlenmesine olanak sağlayan Malta köpeğiniz çocuğunuzun ya da bebeğinizin alerjik reaksiyonlara karşı güçlenmesini sağlar. Evcil hayvan sahibi olan kişilerin küçük aile üyelerinde alerji durumunun daha az meydana geldiği de yapılan bilimsel çalışmalarca ortaya çıkartılmıştır. Malta köpekleri de tüy dökümü konusunda tercih edilen ırktır. Neredeyse tüy dökme konusunda hiç sorun yaşamazsınız. Ayriyeten Maltaların tüyleri anti alerjik yapıya sahiptir.
 

Benzer Yazılar

Yukarı