Terrier Maltese Nasıl Yetiştirilmelidir?

Terrier Maltese Nasıl Yetiştirilmelidir?

%100 SAFKAN MALTESE TERRİER YAVRULARI...
Terrier Maltese
Pamuk Gibi Maltese Terrier Yavrularımız
Terrier Maltese
maltese yavrular
Terrier Maltese
Malta köpeği sahiplenen kişiler yavru olduğu dönemden itibaren ne kadar büyüyeceğiniz ve nasıl bir köpek olacağını çok merak eder. Bu süreçte akıllara takılan en önemli sorulardan bir tanesi de Malta köpeklerinin nasıl yetiştirilmesi gerektiğidir. Malta köpeklerinin yetiştirilmesi aşamasında önemli olan birçok detay vardır. Bunlar;
 

Beslenme ve Büyüme

Malta köpeğinizi yetiştirmede yavrunuzu ne kadar doğru beslerseniz o denli sağlıklı olacağını unutmamalısınız. Küçük yavruların vücutları devamlı yakıt üretmektedir. Bunun karşılığında doğru ve düzenli beslenme yapılmıyorsa yeterince büyüme sağlaması mümkün olmaz. Bu durum bazen düşük düzeyde kalitesi bulunan mamalardan da kaynaklanabilir.
 
Malta yavrusu yetiştirmede büyüme hızı yavrunuza bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Bu yetişkinlik döneminde de farklılıklar gösterir. Aşağıda yavru bir köpeğinin büyüme aşamasında alacağı kilo aralıkları verilmiştir.
 
 Ay
 
 Ağırlık Aralığı
 
 1 ay
 0,10 gram ile 0,60 gram
 
 2 ay
 0,60 gram ile 1 kg 
 
 3 ay
 1 kg ile 1,80 kg
 
 4 ay
 1,80 kg ile 2,00 kg
 
 5 ay
 1,30 kg ile 2,70 kg
 
 6 ay
 1,40 kg ile 2,80 kg
 
 9 ay
 1,50 kg ile 3,10 kg
 
 12 ay
 1,50 kg ile 3,80 kg
 

 

Egzersiz ve Spor

Malta tarzındaki küçük oyuncak köpekler evin içinde dolaşsa bile bu durum egzersiz açısından oldukça kısıtlıdır. Bunun dışında açık hava sporları da yaptırılması gerekir. Malta köpeğinizin en ideal egzersiz ihtiyacını karşılama durumu günlük 20 dakikadır. Bunun yanı sıra kardiyo egzersizlerinin de faydası bulunur. Bunların düzenli şekilde yapılması sayesinde kalbi sağlığı korunur, metabolizma düzenlenir, bağışıklık sistemi sağlıklı hale gelir ve kas oranlarında koruma sağlanır. Egzersiz yaptırmanız köpeğinizin algılarının açılmasına fayda sağlar ve duygusal açıdan bastırılmış olan enerjisini serbest bırakmasını izin verir. 
 

Sağlık

Sahiplendiğiniz Malta köpeğinde doğumsal hastalık, virüs ya da enfeksiyon sorunları varsa bu durum yetiştirme aşamasında size sorun yaratır. Öncelikli olarak sahipleneceğiniz köpeğinizi mutlaka veteriner kontrolünden geçirmeniz gerekmektedir. Malta yetişkinleri senede 1 defa genel sağlık muayenesine götürülmeli ve 8 yaşın üzerinde olanlarda 2 defa sağlık kontrolünden geçmelidir. Bu kontrollerde köpeğinizin hayati anlamda değerini kontrol edecek olan birçok testin yanında fiziksel muayenelerde yapılır.

 

SATILIK MALTESE TERRİER YAVRULARI
Terrier Maltese
Teacup maltese
Terrier Maltese
KARTOPLARI YINE PODYUMDA
Terrier Maltese
Sizden Gelen Yorumlar 2 Adet

Haydi !
Bizimle bilgini paylaş / Soru sor

En Son Gelen Yorum

Terrier Maltese Nasıl Yetiştirilmelidir?

Kdkddksm 31 Ekim, 20:51

Hayır benim 0 numara için 3 buçuk kilo yazmışlar 1 numara 5 kilo gayet ideal

{{ yorum.yazan }}
Cevapla
{{ cevap.yazan }}
Yukarı