Köpeklerin En Sevdiği 10 Köpek Vitamini

Köpeklerin En Sevdiği 10 Köpek Vitamini

Köpeklerin sağlıklı gelişmesi için gerekli olan gıdalara ve vitaminlere ihtiyaçları vardır. Bu gıdalar ve vitaminler köpeğin sağlıklı gelişmesinin yanı sıra zinde görünmesini de sağlar. Düzenli bir şekilde köpeğinizi besliyor olsanız dahi vitamin takviyesinde bulunmanız gerekir. Özellikle vitamin takviyesi yavru köpeklerin gelişimi için oldukça önemlidir. İlerleyen dönemlerde de vitamin takviyesi doğru gıdalarla beraber verilmelidir. Bu noktada köpeklerin sağlığını desteklerken yaşam kalitelerini de vitamin destekleri ile sağlamış olursunuz. Değerli dostlarımız olan köpeklerin en sevdiği 10 köpek vitamini ile alakalı detaylı bilgileri sizler için derledik.

Beaphar Tavuklu Köpek Multivitamin 

 
Köpeğinizin gelişimi için tercih edebileceğiniz bir besindir. Bu vitamin içinde gerekli olan tüm takviyeleri barındırdığı için yavru köpeklerin gelişimi açısından oldukça önemli bir ek gıdadır. Kas, diş ve kemik yapısının güçlü bir şekilde oluşmasını sağlarken fazla kilo alımına karşı önleyici bir formüle de sahiptir. Yeme şeklini dilediğiniz gibi doğrudan ya da mamasına karıştırarakta  verebileceğiniz bir vitamindir.  

Beaphar 7 farklı B-Vitamini İçeren Besin Takviyesi 

Köpeğinizin severek yiyeceği bir diğer vitamindir. İçerisinde barındırdığı 7 farklı B vitamini sayesinde köpeğinizin sağlıklı bir görünüme sahip olmasını sağlar. Bağışıklık sistemini güçlendirmeye yardımcı olur. Köpeğinizin gerekli olan enerji ihtiyacını da karşılar. 

Beaphar Duo Active Köpek Multivitamin 

Macun içerisinde barındırdığı bio-mos sayesinde gerekli takviye edici besinleri sağlar. Bu sayede köpeğiniz daha sağlıklı ve canlı bir görünüme sahip olur. Multi Vitaminin en önemli özelliği bileşenlerinde bulunan carnitin sayesinde köpeğinizin kas yapısını sağlamlaştırır. Köpeklerin severek tükettiği bu mamayı dilediğiniz gibi yedirebilirsiniz. İsterseniz ağza sıkılarak ya da mamaya ilave ederek verebilirsiniz.

Beaphar Brewers Yeast Sarımsaklı Bira Mayası Tabletleri 

 
Özel hazırlanmış formülü sayesinde köpeğinizin deri ve tüy sağlığının korunmasında büyük rol oynar. Düzenli olarak kullanımı köpeğinizde kısa sürede canlı bir görünüm ortaya koyar. Bu vitamin sayesinde tüy dökme problemlerinde büyük oranda azalma görülür. İçeriğindeki sarımsak toksin sayesinde barışıklık sisteminin güçlenmesine yardımcı olur. Sindirim sistemi içinde oldukça faydalıdır. Kullanım şekli diğer vitaminlerde olduğu gibi dilediğiniz şekilde verebilirsiniz. Gerekli ölçülerde verilmesine dikkat edilmelidir. 

Beaphar Top 10 Dog Multivitamin Tablet 

En çok tercih edilen vitaminlerden biridir. Birçok faydası bulunun bu vitamin 10 adet esansiyel vitamini sağlar. Köpeğinizin barışıklık ve metabolizmasını güçlendirir. İçerisinde bulunan vitamin, elementler ve mineral sayesinde sağlıklı bir görünüm sağlar. 

Beaphar Tauruin Biotine Ciğer Köpek Ödülü 

Köpekler için önemli bir besindir. Özelliklede köpeklerin eğitim sürecinde kullanılmaktadır. İçerisinde biotin ve taurin bulunmaktadır. Bu sayede köpeklerin severek tükettiği bir vitamin değeridir. Yuvarlak ve kalp şeklindedir. Yuvarlak olanları jambon ve ciğer aromalı, kalp şeklindekiler biotin içermektedir. İçeriğindeki vitaminler sayesinde deri ve tüy sağlığının korunmasına yardımcı olur.  

Beaphar Tahılsız Omega 3&6 Somonlu Köpek Pastası 

 
Köpekler için sağlıklı bir besin kaynağıdır. Somon ağırlıklı bir vitamindir. İçerisinde tavuk, ördek ve hindi lezzetlerini barındırmaktadır. Köpekler için lezzetli bir aromaya sahiptir. Birçok faydalı yönü vardır. Özellikle hücre oluşumunda ve korunmasında etkilidir. Beyin ve kalp içinde önemli bir vitamindir. Bileşenlerinde kalsiyum barındırması köpeklerde kemiklerinin güçlü kalmasına neden olur. Düzenli kullanım sonrasında köpeklerdeki tüy ve cilt sağlığında canlılığı göreceksiniz. 

GimDog Beauty Paste Köpek Macunu 

Köpeklerin dış görünüşlerinde oluşacak sağlıklı görünüm için oldukça etkili bir besindir. Bu vitamin köpeklerdeki deri ve tüy sağlığı açısından oldukça önemli olan bir besin çeşididir. Özellikle tüy dökülmelerinde ve tırnak kırılma gibi problemlerde azalmaya neden olur. Kullanım şekli köpeğinizin ağırlığına göre ayarlanmalıdır.

GimDog Paste Multivitamin Köpek Macunu 

 
Köpeklerde meydana gelen vitamin eksikliklerini önler. İçerisinde yüksek vitamin değerleri mevcuttur. Bu sayede köpeklerin performansına olumlu şekilde etki eder. İçerisinde bulunan E vitamini sayesinde de hücreleri korur. Köpeğin vücut ağırlığına göre kullanım miktarı belirlenir. Mamaya karıştırarak ya da doğrudan tüp ile verilebilir. 

GimDog Vitality Paste Köpek Macunu 

Köpeklerin kalp bakımını destekler. İçerisinde bulunan aktif L-karnitin bunu sağlar. Egzersiz ile desteklenmesi durumunda daha faydalı olur. Bu durum aynı zamanda kas gelişimini de olumlu yönde etkiler. Kullanım miktarı köpeğinizin ağırlığınca hesaplanır. Genellikle vitaminler 1 kg ağırlığa karşı 1 cm olarak verilmelidir. 
 
Belirttiğimiz 10 farklı vitamin çeşidi köpeğinizin sağlığı için kullanılmalıdır. Vitamin ürünlerinin hepsi gıda takviyesidir. İlaç amaçlı kullanılamaz. Köpeklerde farklı sağlık problemleri olabilir. Herhangi bir alerjik durum mevcut kullanacağınız vitamin çeşidinin içeriklerini kontrol etmenizde fayda vardır. Gerekirse ürünleri kullanmadan önce veteriner hekim tarafından yardım alabilirsiniz. Belirttiğimiz vitamin ürünleri hayvanların durumuna göre tercih edilebilir. Gıda besinlerinin yanı sıra takviye edici bu ürünler köpeğinizin daha sağlıklı ve canlı görünmesine neden olur. Yavru ya da yetişkin köpeklerde her zaman ek gıda olarak kullanılmalıdır. Köpeğinizin sağlığı açısından bu vitaminleri doğru şekilde ve miktarda kullanmalısınız. 
 
 

Benzer Yazılar

Yukarı