Yavru Bir Poodle Toy’un İlk Beslenmesi Nasıl Olmalıdır?

Yavru Bir Poodle Toy’un İlk Beslenmesi Nasıl Olmalıdır?

Orijinal siyah poodle
Poodle - Toy
6500₺
**MİKROÇİPLİ TOY POODLE YAVRULARI SAFARİ AQU PET MARKETTE**
Poodle - Toy
8000₺
**IRK VE SAĞLIK GARANTİLİ TOY POODLE YAVRULARI SAFARİ PETTE*
Poodle - Toy
7500₺
Büyüme ve normal bir gelişim için gerekli olan besin ihtiyacı yavrularda erişkinlere göre daha fazladır. Yavru bir Poodle toyun mide kapasitesi günlük alması gereken besinleri bir kerede alabilecek kapasitede değildir. Bu nedenle yavrular günde en az üç kere beslenmeli ve daima taze, temiz su verilmelidir.
 
Yavru bir Poodle toy için verilecek olan yemek her gün aynı zamanda ve aynı yerde olmalıdır. Bu durum köpeğinizde bir beslenme alışkanlığı oluşturulabilmesi açısından önemlidir. Mama kabında sürekli mama bulundurmak bu beslenme alışkanlığını olumsuz etkileyecektir. Mama verildikten sonra belirli bir zaman tanınıp daha sonrasında kabı alıp bir sonraki mama zamanına kadar bekletmelisiniz. Böylece beslenme alışkanlığının yanı sıra davranış biçimi ve sindirim sistemi için de bir düzen oluşturulası sağlanabilir. 
 
Tam ve dengeli bir şekilde beslenen yavru Poodle toylar için ek olarak vitamin, mineral takviyesine gerek kalmayacaktır. Fakat bu durum değişiklik gösterebilir. Veteriner hekime danışmak daha doğru olacaktır. 
 
Yavru köpekler gelişim dönemleri içerisinde ekstra kalori ve besine ihtiyaç duyarlar. Köpeğinizin maması; ihtiyaç duyacağı protein, aminoasit, kalsiyum, fosfor gibi besin maddelerini dengeli ve doğru miktarda içermelidir. Yavru köpeğinizin büyüme döneminde gerekli olan besin maddelerini alabilmesi için özellikle yavru köpekler için hazırlanmış olan mamaları tercih etmelisiniz. Dengeli bir beslenme sağlanan yavrularda ilave olarak vitaminlerin kullanımına gerek kalmayacaktır. 
 
Köpeğiniz dört aylık olana kadar günde 3 kere beslenmeli, sonrasında ise günde 2 kere olacak şekilde beslenmesini düzenleyebilirsiniz. 
 

VERMEYİN!

     •  Kemik. Mide ve bağırsak duvarını delebilir. Ayrıca boğazına da takılabilir.
 
     •  Kendi yediğiniz yemekler. Bunu yapıyor olmanız köpeğinizin yemek seçmesine ya da besin alerjisine neden olabilir.
 
     •  Yetişkin köpek mamaları. Yavru bir köpeğin alması gereken besin miktarı yetişkin köpeklerin alması gereken besin miktarından çok daha farklıdır. Bu nedenle yavru köpeğinizin beslenme ihtiyacına göre hazırlanmamışlardır. 
 
     •  Öğünler arası abur cubur. Ödül mamaları ya da ekstra verilecek olan yiyecekler, yavru köpeğinizin alacağı günlük enerji miktarına yüzde ondan fazla katkısı olmamalıdır. 
 
PETSHOP İTHAL DEĞİL ANNE ALTINDAN GERÇEK TOY
Poodle - Toy
9500₺
MİKROÇİPLİ KIZIL TOY POODLE YAVRULARI SAFARİ PET SHOPTA
Poodle - Toy
7500₺
Black Maltipoo Yavrumuz Essiz Surat Guzelliginde
Poodle - Toy
Sizden Gelen Yorumlar 0 Adet

Haydi !
Bizimle bilgini paylaş / Soru sor

Yukarı